Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBP | 2016-09-13 11:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Pszczoły w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Olsztyn24
Spotkanie z pszczołami w MBP (fot. MBP-wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez pszczół. Jednak na przestrzeni ostatnich lat zmagamy się z kryzysem zapylania. Stale rośnie groźba wyginięcia pszczół. Powszechnie wiadome jest, że jeżeli nadal będą ginąć w takim tempie, to rośliny owadopylne przestaną wydawać owoce. Warto zatem zastanowić się, co każdy z nas może zrobić dla tych pożytecznych owadów.

W piątek (9.09) w bibliotece Abecadło oraz Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty edukacyjne z wolontariuszami Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość.

Podczas zajęć, zorganizowanych w ramach projektu Cemex BEE(P), pszczelarze Katarzyna i Arkadiusz Masiewicz opowiedzieli o życiu tych niezwykle pożytecznych owadów.
R E K L A M A
banner
Mali uczestnicy z wielkim zainteresowaniem poznawali tajniki pracy pszczelarza. Dowiedzieli się m.in. o tym, jak perfekcyjnie zorganizowane są pszczele rodziny, o ich pracowitości oraz dyscyplinie.

Pszczelarze zaprezentowali narzędzia i stroje niezbędne w swojej pracy oraz eksponaty owadów. Uwagę dzieci przykuł niezwykły ul pokazowy, dzięki któremu uczestnicy mogli na żywo podejrzeć życie owadów. Przybyli na spotkanie mogli na koniec skosztować słodkich miodów z pasieki Cemex BEE(P).

Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość
Partnerem jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl