Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UM/AS | 2016-09-15 13:33:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Dyskusja o stypendiach sportowych

Olsztyn24
Miasto o konsultuje zasady przyznawania stypendiów sportowych (fot. Dreamstime)
Miasto konsultuje przepisy związane z tworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi sportu oraz ich finansowania. Do udziału zaprasza mieszkańców Olsztyna i organizacje pozarządowe.

Nowości w dużej części dotyczą dotacji na stypendia sportowe dla zawodników. Jednocześnie mają przestać obowiązywać obecne przepisy o przyznawaniu stypendiów. Konieczność takich działań dotyczy wielu polskich samorządów.

W przypadku olszyńskiej uchwały niezgodne z prawem mają być zapisy, iż stypendium sportowe może dostać zawodnik „reprezentujący olsztyński klub sportowy” oraz wskazanie, że z wnioskiem o przyznanie stypendium sportowego zawodnikowi i stypendium trenerowi „może wystąpić macierzysty klub sportowy”. Poza tym wątpliwości prawne budzi zastrzeżenie, że decyzja prezydenta Olsztyna &bdwuo;jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie”.
R E K L A M A
banner
- Zmiana wskazanych przepisów nie przysłużyłaby się olsztyńskiemu sportowi - mówi Alicja Dzietowiecka, dyrektor Biura Sportu Urzędu Miasta Olsztyna. - Stypendia mogliby wówczas dostawać olsztynianie reprezentujący kluby z innych miast, nie można byłoby różnicować wysokości wsparcia w zależności od poziomu sportowego zawodnika. To oznaczałoby, że stypendium w tej samej wysokości dostałby zarówno lider zespołu i rezerwowy.

Poza tym  utalentowani olsztyńscy zawodnicy częściej mogliby podejmować decyzje o zmianie barw klubowych i reprezentowaniu klubów sportowych z innych miast. Tam dostawaliby stypendia sportowe jako zawodnicy danego klubu, a w Olsztynie jako jego mieszkańcy.

- Pamiętajmy, że intencją miasta jest wspieranie rozwoju sportu m.in. poprzez przyznawanie stypendiów sportowych uzdolnionym zawodnikom będącym mieszańcami Olsztyna równocześnie reprezentującym olsztyńskie kluby sportowe - dodaje Alicja Dzietowiecka.

Rozpoczęte właśnie konsultacje prowadzone są wielotorowo: poprzez dyskusję na Platformie Konsultacji Społecznych, spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie gminy oraz zaopiniowanie projektu dokumentu przez Radę Sportu przy prezydencie Olsztyna.

Konsultacje potrwają do 3 października.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.