Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-09-19 18:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Gmina Iława mistrzem samorządów

Olsztyn24
Zawody odbyły się na biskupieckim stadionie | Więcej zdjęć »
Reprezentacje gminy Iława, Ostróda i Lubawa – taka była kolejność na podium Letnich Igrzysk Samorządowych „O Puchar Marszałka”. Zawody odbyły się w sobotę (17.09) na biskupieckim stadionie miejskim.

Do Biskupca przyjechało prawie 400-tu zawodników z 8-miu warmińsko-mazurskich gmin, w tym mająca na swym koncie zwycięstwa w dotychczasowych imprezach drużyna gminy Iława. Samorządowcy-sportowcy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

Włodarze gmin musieli zaliczyć trójbój, polegający na rzucie podkową do celu, strzelaniu piłką do bramki oraz rzucaniu lotkami do tarcz. Były także biegi na różnych dystansach, skok w dal, turnieje piłki nożnej i siatkowej. Najsilniejsi zawodnicy wyciskali ciężary i przeciągali linę, najbardziej cierpliwi łowili ryby.
R E K L A M A
banner
W drużynach byli pracownicy urzędów, szkół, działacze lokalnych organizacji sportowych i młodzież.

- Gratuluję organizatorom igrzysk, dzięki którym nasi samorządowcy mają okazję pobawić się – mówiła wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk. - Rywalizacja sportowa pozwala im lepiej poznać się. To z pewnością może pomóc w codziennej, zawodowej współpracy.

Klasyfikację drużynową wygrali faworyci igrzysk – gmina Iława. Kolejne miejsca na podium zajęły gminy Ostróda, Lubawa, Wydminy, Biskupiec, Kolno, Dywity i Sorkwity.

W rywalizacji wójtów i burmistrzów zwyciężył burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl