Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Waldemar Ziarek | 2016-09-20 00:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Nauka dla bezpieczeństwa drogowego

Olsztyn24
Weźmiemy udział w dramatycznej akcji straży pożarnej
W najbliższą środę (21.09) na inaugurację 14. Dni Nauki w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego w Olsztynie odbędzie się prezentacja nowinek technicznych związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Zaprezentowane zostaną m.in. założenia projektowe budowy Innowacyjnego Centrum Nauki „InnoPolice”, jedynego takiego centrum w Polsce i Europie. Centrum powstanie do roku 2020 w Szczytnie i uczyć będzie o bezpieczeństwie w sposób innowacyjny i atrakcyjny. Ambasadorem projektu jest  Krzysztof Hołowczyc, który będzie obecny podczas prezentacji.

Będzie można poznać także pracę mobilnego biura Inspekcji Transportu Drogowego, która bada w terenie stan techniczny pojazdów, poziom hałasu, etc. Poznamy sposoby badania widzialności oznakowania na drodze za pomocą specjalistycznego sprzętu. Weźmiemy udział w dramatycznej akcji straży pożarnej, uwalniania zakleszczonego w pojeździe kierowcy. Dzięki symulatorom  „przeżyjemy” dachowanie samochodu i zderzenie.

Każdy z uczestników wydarzenia będzie miał możliwość spróbowania pieczywa dla kierowców przygotowanego przez Piekarnię Tyrolską, a osoby dorosłe otrzymają profesjonalne testery trzeźwości.
R E K L A M A
banner
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kierowca Bezpieczny i UWM Olsztyn przy współpracy z Krajowym Duszpasterzem Kierowców, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Olsztynie, Komendą Miejską  Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Olsztynie, PHU Tadeusz Gałązka, Urzędem Miasta Szczytno i Piekarnią Tyrolską.
Komentarze [1]
~podajcie godzinę / 2016-09-20 07:59
tej imprezy
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.