Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Ewa Lewandowska | 2016-09-22 00:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Gość z USA w szkole w Barcikowie

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania w Barcikowie
W środę (21.09) Szkołę Podstawową w  Barcikowie odwiedził native speaker ze Stanów Zjednoczonych Mr.  John Williams, w ramach projektu „ Europa to my” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA. W spotkaniu udział wzięli uczniowie 5 i 6 klasy szkoły podstawowej.

Pan John opowiedział o Ameryce, przedstawił najciekawsze informacje i ciekawostki o każdym stanie oraz  zapoznał nas ze swoją kulturą. Po krótkiej prezentacji, uczniowie zadawali różne pytania, a potem zaczęły się zabawy językowe.

Mr. Jonh Williams zaproponował zabawę w wisielca, którą uczniowie dobrze znali. Potem bawiliśmy się w  „Znajdź osobę, która...”, w zabawę „Am I...”. Jednak najciekawszą i najweselszą zabawą był „Głuchy telefon”, w którym oczywiście nie obyło się od zmieniania zdań, tak aby pan John miał niemałe problemy z rozszyfrowaniem poprawnego zdania.
R E K L A M A
banner
Odbyła się także krótka lekcja języka polskiego oraz mnóstwo zdjęć i selfie na koniec spotkania.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta tak przemiłego gościa w naszej szkole.

Ewa Lewandowska
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl