Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2016-09-24 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto na Dajtkach

Olsztyn24
Jubileuszowy festyn na Dajtkach (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na trzy dni (piątek-niedziela) zaplanowano obchody jubileuszu 50-lecia przyłączenia Dajtek do Olsztyna. Świętowanie rozpoczął piątkowy przemarsz przedszkolaków i uczniów tamtejszych szkół ulicami osiedla. Dzisiaj (24.09), w drugim dniu święta, na boiskach przy ul. Żytniej odbył się kolorowy festyn, a świętowanie zakończy niedzielna msza święta w intencji mieszkańców osiedla.

Honorowymi gośćmi festynu byli prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel. Nie zabrakło również radnych Rady Miasta.

Oprócz jubileuszowych życzeń przekazanych na ręce przewodniczącej Rady Osiedla Dajtki Lucyny Koper i członków Rady Osiedla oraz jubileuszowego tortu, w programie festynu znalazły się m.in.:
R E K L A M A
banner
» występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, chórów amatorskich, Waleriana Ostrowskiego, Cezarego Makiewicza oraz grup Po Godzinach, Kangaroz i Pająk,
» wystawy obrazów i rękodzieła mieszkańców Osiedla, prac podopiecznych Centrum Rehabilitacji i Wsparcia oraz Ośrodka Wsparcia Dzieci i Młodzieży, „Dajtki wczoraj” z prywatnych zbiorów Brunona Mischke,
» jesienne spotkania z biblioteką,
» symultana szachowa z Mistrzem FIDE,
» konkursy i inne atrakcje.

Współorganizatorem obchodów jubileuszu Dajtek jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w ramach jesiennego Osiedliska Kultury.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl