Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-09-25 19:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Latawca zorganizowała Rada Osiedla Pojezierze

Olsztyn24
Święto Latawca na Osiedlu Pojezierze | Więcej zdjęć »
W Parku Kusocińskiego w Olsztynie w większej liczbie pojawiły się dzisiaj (25.09) latawce. Stało się tak za sprawą Rady Osiedla Pojezierze, która w parku zorganizowała Święto Latawca, którego głównym punktem były zawody latawcowe.

Pomysł na zainteresowanie młodych olsztynian latawcami zrodził się w głowie przewodniczącego Rady Osiedla Pojezierze Bogdana Gęsickiego. Przewodniczącego od lat pasjonują te przyrządy latające.

- Święto Latawca to przede wszystkim efekt mojego sentymentu do zawodów latawcowych - mówi Bogdan Gęsicki. - W 1989 roku wygrałem zawody latawcowe na szczeblu wojewódzkim w województwie olsztyńskim. Teraz widząc, że dzieci nie potrafią zbudować latawca, a nawet nie wiedzą, ze latawce buduje się, a nie kupuje w sklepie, postanowiliśmy rozbudzić pasję budowania i puszczania latawców. Jeżeli to nam się uda, będziemy organizować takie zawody co roku, zarówno w kategorii latawców płaskich, jak i latawców skrzynkowych.
R E K L A M A
banner
Do dzisiejszych zawodów zgłoszono 7 latawców, w tym 5 zbudowanych własnoręcznie przez młodych mieszkańców Pojezierza, wspomaganych przez rodziców i dziadków. I chociaż w locie, przy bezwietrznej pogodzie, lepiej sprawdzały się latawce kupione w sklepie, to sędziowie wyżej ocenili latawce wykonane samodzielnie.

Więcej o Święcie Latawca na Osiedlu Pojezierze i zorganizowanych w jego ramach zawodach latawcowych na naszych zdjęciach i filmie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~BIG / 2016-09-26 11:13
Świetna inicjatywa !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Święto Latawca na Osiedlu Pojezierze w Olsztynie

25-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl