Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-06-04 19:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy ulicy Pana Tadeusza też mają swoje święto

Olsztyn24
Święto Ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy ulicy Pana Tadeusza pozazdrościli olsztyniakom mieszkających przy ulicach Dąbrowszczaków i Wilczyńskiego, i zorganizowali święto swojej ulicy. Przeprowadzoną dzisiaj (4.06) po raz pierwszy imprezę zorganizowała samorządowa Rada Osiedla Pojezierze, wspierana przez Miejski Ośrodek Kultury, miejscową parafię, osiedlowy klub Akces, Szkołę Podstawową nr 3, straż pożarną, policję, straż miejską i olsztyński MPEC.

Na czas pięciogodzinnej imprezy zamknięto fragment ulicy Pana Tadeusza, gdzie znalazło się miejsce na scenę, stoiska promocyjne i miejsca do gier i zabaw.

W scenariuszu imprezy ważne miejsce zajmowały nawiązania do poematu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Pomiędzy uczestnikami festynu przechadzały się więc główne postacie epopei: Pan Tadeusz, Zosia i Telimena, w których role wcielili się mieszkańcy Osiedla Pojezierze. Czytano też fragmenty „Pana Tadeusza”, a ci, którzy odważyli się publicznie wystąpić, i ci, którzy okazali się najlepsi w licznych grach i konkursach - w nagrodę otrzymywali książkowe wydanie „Pana Tadeusza”.
R E K L A M A
banner
W programie festynu znalazły się również pokazy gimnastyki w wykonaniu seniorów, występy artystyczne dzieci z SP nr 3, prezentacje zajęć w klubie osiedlowym Akces, występ dzieci z Przedszkola „Dorotka”. W czasie festynu rozegrano także zawody w kapsle, w bule, przeprowadzono konkursy wiedzy o Olsztynie, o Osiedlu Pojezierze oraz quiz o piłce nożnej. Swoje konkursy przeprowadzili też strażnicy miejscy i pracownicy MPEC-u. Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych zorganizował natomiast grupę ratownictwa medycznego oraz edukował dzieci w tematach związanych z energią elektryczną. Dla uczestników festynu przygotowano również 50 kilogramów kiełbasy, która piekła się na ustawionym przy ulicy Pana Tadeusza ruszcie.

Festyn był też okazją do promowania Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Miejscy wolontariusze mieli przy ul. Pana Tadeusza swoje stanowisko, gdzie przyjmowali od mieszkańców propozycje do budżetu. Rozdawali też ulotki z informacjami o OBO.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Święto Ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie

04-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl