Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2016-09-26 20:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejska Noc Naukowców już w najbliższy piątek w Olsztynie!

Olsztyn24
 
Ponad 130 eksperymentów, pokazów, warsztatów i innych naukowych atrakcji czeka na mieszkańców Warmii i Mazur. Olsztyn jest jednym z dwóch miast w Polsce, które będą gospodarzem najważniejszej imprezy popularno-naukowej w Europie. Europejska Noc Naukowców już 30 września!

Centrum wydarzeń będzie zlokalizowane na ul. Bydgoskiej przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego i Instytucie Polskiej Akademii Nauk, gdzie będzie można m.in. eksperymentować w Mydlanym Laboratorium, poznać smakowite bakterie, odwiedzić fito-zoo, wziąć udział w warsztatach z robotyki, zbudować własną rakietę, zaprojektować DNA, a nawet spróbować jadalnych ślimaków i poznać ich rolę w medycynie regeneracyjnej.

Noc Naukowców będzie też okazją, aby zadbać o swoje zdrowie. Goście będą mogli wykonać tekst na celiakię, czyli nietolerancję glutenu, wziąć udział w badaniu otolaryngologicznym, pozwalającym wykryć zaburzenia słuchu, oraz poznać skład swojego ciała i gibkość stawów w centrum zdrowia i sportu. Nie zabraknie również nowinek technologicznych – kino 5d, skanery 3d, las w szkatułce, mobilne laboratorium ochrony bioróżnorodności, to tylko niektóre z nich.
R E K L A M A
banner
Na gości czekają również spotkania z Łukaszem Jakóbiakiem, twórcą internetowego talk-show 20m2, Konradem Gacą, założycielem stowarzyszenia „Fatkillers”, Joanną Jędrzejczyk, mistrzynią UFC i pisarzem Tomaszem Jastrunem. Wieczór uświetni występ Kabaretu Chatelet oraz Science roast – pierwszy na Warmii i Mazurach naukowy stand-up.

Wiele atrakcji przygotuje też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który zaprasza wszystkich pasjonatów nauki do Kortowa. Tam na widzów będą czekały m.in. warsztaty językowe, eksperymenty z czujnikami sterowanymi komputerem, pokaz nocnego nieba, obserwacje świata w mikroskali, warsztaty „niewidzialnej ręki”, a także spotkanie z Edyta Jungowską i monodram „Belfer” Wojciecha Pszoniaka. Ponadto w Bibliotece Uniwersyteckiej będzie można podziwiać interaktywne eksponaty Centrum Nauki Kopernik oraz wystawę „Woda źródłem życia” parku nauki i techniki „Explorapark”.

W Centrum Miasta będą czekać na nas różnorodne wystawy, pozwalające zajrzeć za kulisy świata nauki. W Galerii Marszałkowskiej zagościła już ekspozycja witraży „Tkanki ze szkła”, a w Bibliotece Stary Ratusz WBP możemy podziwiać obrazy widziane okiem naukowca w obiektywie mikroskopu.

Na wszystkie atrakcje zapraszamy od godz. 10:00. Wstęp wolny!

Szczegóły i rejestracja na wybrane eventy na stronie: www.nocnaukowcow.pan.olsztyn.pl

Głównymi organizatorami Nocy Naukowców w Olsztynie jest Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Partnerami wydarzenia są: Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Akademia Młodych Uczonych PAN, Instytut Rybactwa Śródlądowego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Biblioteka Abecadło, Nadleśnictwo Olsztynek, Biblioteka Multicentrum, Piekarnia Cymes, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Akademia Nauki, Fundacja Albatros, Biblioteka Planeta 11, Światowe Centrum Słuchu oraz Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl