Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
red. | 2016-10-05 14:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Jesienne żeglowanie w Mikołajkach

Olsztyn24
W porcie jachtowym w Mikołajkach
Jesienny pobyt na Mazurach pozwala wypocząć zupełnie inaczej niż w lecie. Woda w jeziorach jest zbyt chłodna na kąpiele, a wylegiwanie się na plaży nie zagwarantuje opalenizny. Brak upałów, rześkie powietrze i wielobarwne lasy wokół mazurskich jezior sprawiają jednak, że w Mikołajkach pojawia się wielu żeglarzy.

Mikołajki – wizytówka Mazur

Mikołajki w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się prawdziwą wizytówką Mazur. Do miasta przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale nawet turyści z Europy Zachodniej. Dzięki dostępności tanich lotów do Warszawy i Gdańska mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii czy Skandynawii w ciągu paru godzin docierają do Polski. Natomiast na stronie GoEuro.pl, można wyszukać ciekawe połączenia autobusowe a także kolejowe na Mazury.

Mikołajki są szczególnie atrakcyjne dla polskich i zagranicznych turystów ze względu na możliwość odcięcia się od wielkomiejskiego życia i niedrogiego spędzenia kilku dni w cichym i urokliwym zakątku. Dobrze przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna działa przez cały rok. Żeglarzy zachęcają dodatkowo darmowe za dnia keje i przystanie, które objęte są niewielką opłatą jedynie w ciągu nocy. Osoby chcące popływać po jeziorach i nieposiadające własnego sprzętu, mogą wypożyczyć go w jednej z wypożyczalni na terenie Mikołajek (lista wypożyczalni na stronie Mikolajki.eu).
R E K L A M A
banner
Wielkie Jeziora Mazurskie

Ostatnie promienie słońca, cisza oraz możliwość obcowania z dziką przyrodą tworzą na Mazurach atmosferę, której nie sposób szukać w innych rejonach Polski i Europy. Spragnionych urozmaiconych widoków żeglarzy przyciągają zwłaszcza jeziora położone w południowej części Wielkich Jezior Mazurskich. Wokół nich rozciągają się lasy Puszczy Piskiej. Miłośnicy ptactwa wodnego i leśnych zwierząt są zachwyceni możliwością zobaczenia kormoranów, bociana czarnego, łosia czy nawet wilków i rysi. Więcej informacji o bogatej faunie Puszczy Piskiej można znaleźć na oficjalnej stronie.

Północne jeziora cechują się klarowną, przejrzystą wodą. Tereny wokół nich porastają połacie trzcin i traw. Żeglarze cumujący w Mikołajkach zwykle wybierają się na Jezioro Nidzkie, Dobskie, czy Wojnowo. Po całym dniu spędzonym na żaglach, w mieście czekają na nich koncerty szantowe, dyskoteki i inne atrakcje, które urozmaicają pobyt. W razie niepogody i braku możliwości żeglowania, w Mikołajkach można zwiedzić Ulicę Michała Kajki, Muzeum Reformacji Polskiej oraz położone w okolicy atrakcje jak: Rezerwat Łuknajno, Grodzisko Galindia czy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl