Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-10-06 22:28 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na kulturalny weekend

Olsztyn24
Imprezy odbędą się m.in. w Kamienicy Naujacka
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kulturalny weekend. Przed nami wystawa, koncert, warsztaty, festiwal wegański i obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych.

„Budda w podróży” – wystawa w Spichlerzu

Od 7 do 23 października w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie będzie można oglądać wystawę zorganizowaną wraz z olsztyńskim oddziałem Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w ramach III Festiwalu Kultury Buddyjskiej, zatytułowaną „Budda w podróży”. Otwarcie o godz. 19.00.
R E K L A M A
banner
LXMP zagra w Galerii Rynek

LXMP to duet muzyczny, który tworzą Piotr Zabrodzki i Macio Moretti, znani m.in. z projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Formacja wystąpi w piątek (7.10) o godz. 20.00 w staromiejskiej Galerii Rynek.

Zajęcia z orgiami w Centrum Sztuk Wizualnych

MOK przygotował kolejne zajęcia weekendowe w ramach Centrum Sztuk Wizualnych. W sobotę (8.10) w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 odbędą się zajęcia z orgiami, które poprowadzi Konrad Stępień. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do godz. 14.00. Opłata wynosi 30 zł, materiały w cenie.

Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl, (89) 522 13 70.

Festiwal wegański w Spichlerzu

Pyszne jedzenie, ciekawe książki, gadżety, kosmetyki i naturalne tatuaże z henny. Ponadto inspirujące wykłady i projekcja filmu. W sobotę (8.10) o godz. 11.00 w Spichlerzu na Starym Mieście rozpocznie się festiwal wegański Veganmania Olsztyn 2016, który potrwa do godz. 17.00. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Otwarte Klatki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: marcelina.brewka@otwarteklatki.pl (prosimy podać tytuł wykładu).

Program:
11.00 – wykład Agnieszki Kopczyńskiej: „Jesteś zainteresowany weganizmem lub chcesz przejść na dietę roślinną i nie wiesz od czego zacząć?”
11.55 – wykład Marty Kasprowicz nt. kampanii restauracyjnej Otwartych Klatek – „RoślinnieJemy”
12.50 – wykład Dobrosławy Gogłozy: „Chcemy osiągnąć wegańską masę krytyczną”
13.45 – wykład Urszuli Zarosy: „O moralności testów na zwierzętach”
14.40 – wykład Aleksandry Nowak: „Raport z badań nt. prawnej świadomości w zakresie ochrony i praw zwierząt”
15.40 – projekcja filmu „Wewnątrz futra” oraz dyskusja

Historia Warmii i Mazur oczami głuchych

W sobotę (8.10) przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Olsztyńskie Stowarzyszenie Głuchych zapraszają na wyjątkowy spektakl pt. „Historia Warmii i Mazur oczami głuchych”, przygotowany przez osoby głuche, które pokażą, jak widzą miasto. Autorski projekt Sławomira Ponieważ rozpocznie się o godz. 12.00 w Kamienicy Naujacka Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.