Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-10-08 19:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Gaudeamus igitur w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Olsztyn24
Władze Olsztyńskiej Szkoły Wyższej | Więcej zdjęć »
Trzykrotne uderzenie rektorską buławą w katedrę oznajmiło dziś (8.10) rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017 w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. W inauguracyjnej uroczystości, obok studentów i uczelnianej kadry, udział wzięli liczni goście na czele z posłanką Iwoną Arent, członkiem zarządu województwa Marcinem Kuchcińskim i wiceprezydentem Olsztyna Jarosławem Słomą na czele.

- Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego jest jednostką dydaktyczno-naukową o konserwatywno-ewolucyjnych poglądach i metodach działania - powiedział w inauguracyjnym przemówieniu rektor uczelni prof. Henryk Kostyra. - W tym znaczeniu „konserwatyzm” oznacza hołdowanie tradycjom sprawdzonym przez wielowiekowe doświadczenia różnych społeczeństw. Natomiast określenie „ewolucyjny” oznacza akceptację dla osiągnięć nauki i kultury, czyli sprostanie wymogom codzienności. 19-letnia historia uczelni jest różnorodna w treści i bogata w osiągnięcia. Przez wszystkie te lata uczelnia kształci pracowników naukowo-dydaktycznych oraz kadrę dla różnych zawodów, takich jak fizjoterapeuta, specjalista wychowania fizycznego, w tym dla osób niepełnosprawnych, kosmetolog, pedagog, ze szczególnym uwzględnieniem pedagogiki specjalnej. Wszystkich tych specjalistów kształcimy w profilu praktycznym (czyli odeszliśmy od kształcenia akademickiego) na poziomie licencjackim i magisterskim. Nasza edukacja jest ukierunkowana na kształcenie specjalistów w społecznie potrzebnych zawodach.

Rektor zauważył, że w tym roku akademickim uczelnia nieznacznie zwiększyła nabór, pomimo istniejącego w szkolnictwie niżu demograficznego. Ten zwiększony nabór to ponad 400 studentów, którzy w tym roku otrzymali indeksy OSW po raz pierwszy. Kilkunastu z nich indeksy odebrało podczas inauguracyjnej uroczystości z rąk rektora prof. Kostyry i dyrektor generalnej OSW Heleny Rusieckiej.
R E K L A M A
banner
Oprócz indeksów w OSW wręczono dziś również inne wyróżnienia.

Decyzją Minister Edukacji Narodowej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali pracownicy OSW:
» mgr Waldemar Andrzejczyk
» dr n. med. Zdzisław Holendzki
» dr Adam Marzewski.

Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżniony został dr Jerzy Oszmiańczuk.

Inauguracja roku była też okazją do złożenia gratulacji i uhonorowania sportowców związanych z OSW:

» Mateusza Kamińskiego - zwycięzcę finału B na 1000 metrów w kanadyjce dwójce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz brązowego medalistę Mistrzostw Europy w kanadyjce na dystansie 5000 m

» Moniki Gibes i Piotra Cichockiego - żeglarzy klasy Skud 18, którzy na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zajęli 4. miejsce oraz Grzegorza Prokopowicza - trenera załogi, pracownika OSW,

» Denisa Ambroziaka - Akademickiego Mistrza Świata w kajakowej dwójce i czwórce na dystansie 200 m

» Martyny Lisieckiej - Akademickiej Mistrzyni Świata w kajakowej czwórce na dystansie 200 m i 500 m.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017 w OSW w Olsztynie

»

08-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl