Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-10-10 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A
Konkurs Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie

Młodzi recytatorzy na start

Olsztyn24
Konkursy recytatorskie odbywają się od 1988 roku w Brąswałdzie (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Fundacja „Prymus” z Bukwałdu zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z regionu do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej. Konkurs odbędzie się w piątek (28.10) w Brąswałdzie. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października br.

Konkurs Recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Jego początków upatruje się w 1988 roku. Konkurs dla młodzieży pod nazwą „Co wiesz o Brąswałdzie?” był wtedy głównie poświęcony historii wsi, a na jego zakończenie recytowano wiersze słynnej warmińskiej poetki. W roku następnym konkurs recytatorski był już osobnym wydarzeniem, a wzięło w nim udział 26 uczestników, reprezentujących szkoły w Brąswałdzie, Dywitach oraz licea ogólnokształcące z Lidzbarka i Kętrzyna.
W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 50 młodych recytatorów z regionu.

Od samego początku konkurs odbywa się w Brąswałdzie – podolsztyńskiej wsi, miejscu urodzenia poetki. Jako współorganizator tego wyjątkowego wydarzenia Fundacja „Prymus” po raz pierwszy wystąpiła w 2008 roku.
R E K L A M A
banner
– Cieszymy się, że możemy pielęgnować wśród najmłodszych wiedzę o życiu i twórczości zasłużonej warmińskiej poetki, jaką bez wątpienia była Maria Zientara-Malewska – mówi Katarzyna Sternicka-Moritz, prezes Fundacji „Prymus”. – Oprócz organizacji konkursu recytatorskiego opiekujemy się i zapraszamy do odwiedzin w Izbie Pamięci poetki w Brąswałdzie.

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-II, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Szkoły mogą zgłosić do konkursu maksymalnie po dwóch uczestników.

Gmina Dywity wspiera finansowo wydarzenie.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl