Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JS | 2016-10-11 18:11 | Rozmiar tekstu: A A A

SOFFA You Tube Edition w Planecie 11

Olsztyn24
Festiwal odbędzie się w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
Planeta 11 - filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (Al. Piłsudskiego 38) zaprasza 15 października w godz. 15.00 – 20.00 na IX SuperOrbitalny Festiwal SOFFA. Tym razem organizatorzy proponują zupełnie nową formułę festiwalu pod nazwą Soffa YouTube Edition. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w podstawowym warsztacie youtubera, a także w panelu olsztyńskich youtuberów. Główną atrakcją wieczoru będzie spotkanie z gwiazdą You Tube’a- Cyber Marianem.

- Nowa odsłona festiwalu to efekt rozmów z młodymi ludźmi – podkreśla kierownik Jacek Smółka. - YouTube ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z Internetu. Wielu z nich to młodzi ludzie, którzy również publikują w sieci, to głownie dla nich jest ten festiwal. Liczymy na duże zainteresowanie. W poprzednich edycjach uczestnicy zgłaszali filmy krótkometrażowe na konkurs filmowy, który był oceniany przez profesjonalne jury. Od 2007 roku program konkursu zdążył się rozbudować i urósł do rangi festiwalu, od tego czasu powstało wiele innych konkursów filmowych, stad zmiana - a my chcemy podążać za potrzebami naszych klientów - podkreśla Smółka.

Zatem główna atrakcja jaką przygotowali organizatorzy to spotkanie z Cyber Marianem, laureatem wielu nagród. Jego kanał na YouTube ma ponad pół miliona subskrypcji. Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu i tym razem nie zabraknie edukacji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w „Podstawowym warsztacie domowego youtubera”, który poprowadzi olsztyński youtuber Jerzy Mackiewicz. Organizatorzy mają nadzieje, że po warsztatach olsztynianie chętniej będą zamieszczać treści na tym popularnym serwisie.
R E K L A M A
banner
Tego samego dnia w Planecie 11 odbędzie się również spotkanie z olsztyńskimi youtuberami. Nie zabraknie m. in. Jerzego Mackiewicza, Marty Parciak czy Agnieszki Butkiewicz. Youtuberzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem, jak prowadzić własny kanał. Pracownicy Planety podkreślają, że zapraszają nie tylko młodzież!

Szczegółowy program festiwalu:

15 października (sobota):

» godz.15.00 - Podstawowy warsztat domowego youtubera z Jerzym Mackiewiczem / 2h


W czasie warsztatów zostanie pokazany podstawowy warsztat domowego youtubera. Od światła, przez dźwięk, po kamery. Zaprezentowane zostaną podstawowe kadry, ustawienia świateł oraz inne tematy związane z domowym tworzeniem video dla potrzeb YouTube.
Warsztaty przeznaczone są dla 15 osób, czas trwania zajęć: 2 h.
Prowadzenie: Jerzy Mackiewicz. Youtuber z Olsztyna od kilku lat pasjonuje się przygotowywaniem domowych alkoholi. Demonstruje, jak przygotować wino rabarbarowe, bananowe czy cydr. Swoje filmy kieruje do początkujących. Jeden z popularniejszych youtuberów w Olsztynie;
zapisy: kamila.radziminska@planeta11.pl lub 89 53 544 88

» godz. 17.30 - Panel olsztyńskich youtuberów:

Jerzy Mackiewicz, Marta Parciak, Agnieszka Butkiewicz (Lady Aggu) i inni. Olsztyńscy youtuberzy opowiedzą o tym, jak prowadzić swój kanał, czy można robić to z Olsztyna i w jaki sposób się promować.

» godz. 19.00 - spotkanie z gwiazdą YouTube’a z Cyber Marianem, laureatem wielu nagród.

Miejsce: Biblioteka Multimedialna Planeta 11, Al. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl