Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-10-16 23:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny Koncert Papieski odbył się w Uranii

Olsztyn24
Na scenie zespół Lumen i wokalista Janusz Szrom | Więcej zdjęć »
Od 11. lat, w kolejne rocznice wyboru Polaka Karola Wojtyły na papieża, w Olsztynie organizowany jest Koncert Papieski. Dzisiaj (16.10), w 38. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej Urania odbył się taki koncert. Tym razem pod hasłem „Bądźcie miłosierni”.

- Koncert jest organizowany po to, by uczcić naszego wielkiego rodaka - Świętego Jana Pawła II - mówi Wojciech Ruciński z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. - Pierwszy koncert, jaki zorganizowaliśmy w Uranii był w roku 2005, roku śmierci Jana Pawła II. Wtedy przesłaniem koncertu były jedne z ostatnich słów Jana Pawła II - „Czekałem na was, a wy przyszliście do mnie". Te koncerty kontynuujemy nieprzerwanie od 2005 roku. Hasło tegorocznego koncertu „Bądźcie miłosierni” - idealnie wpasowuje się w rok miłosierdzia, w rok jubileuszu 550-lecia przyłączenia Warmii do Polski. Idealnie pasuje też do osoby św. Jana Pawła II, bo można powiedzieć, że Jan Paweł II jest ojciem święta Miłosierdzia Bożego.

Na scenie w Uranii wystąpił zespół muzyki sakralnej Lumen z Poznania, z gościnnym udziałem wokalisty jazzowego Janusza Szroma. Artystom towarzyszył olsztyński chór Mocni w Wierze oraz muzycy z Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Dochód z koncertu będzie przeznaczony na stypendia dla młodzieży fundowane przez Fundację Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik stworzony Janowi Pawłowi II.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert Papieski „Bądźcie miłosierni” w Olsztynie

»

17-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.