Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-10-17 23:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” w czwartek w Olsztynie

Olsztyn24
Stary Ratusz WBP w Olsztynie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie w najbliższy czwartek (20.10), w godzinach 10.00-15.00, ogranizuje Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” Olsztyn 2016. W programie przeglądu znajdą się ciekawe prezentacje oficyn wydawniczych Warmii i Mazur oraz ich najnowszych publikacji, a także spotkania z autorami, warsztaty, panel dyskusyjny, happening artystyczny.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, przegląd ma charakter szczególny − organizowany jest we współpracy z partnerem niemieckim. Z tego powodu w programie pochylono się szczególnie nad polsko-niemieckimi aspektami historii i współczesności naszego regionu. Organizatorom przyświeca myśl, że to książka i literatura zbliżają do siebie narody i kultury.

Rozszerzono tegoroczną strefę warsztatową na dwa dodatkowe dni: 18 i 19 października. Warsztaty w Pracowni Starych Technik Drukarskich poprowadzi Marius Kuklik, ekspert w zakresie tradycyjnego drukarstwa z Offene Ateliers z Bielefeld, warsztaty w Pracowni Konserwacji Zbiorów przeprowadzi zaś Katarzyna Kresymon, konserwator papieru z WBP Olsztyn.
R E K L A M A
banner
Białym krukiem przeglądu będą ręcznie drukowane plakaty eksponowane m.in. na słupie ogłoszeniowym stojącym u zbiegu ul. Dąbrowszczaków i Piłsudskiego od 17 października. Afisze zostały wykonane przy użyciu drewnianych czcionek w Pracowni Starych Technik Drukarskich w WBP w Olsztynie.

Zapraszamy do udziału w przeglądzie.

Przegląd Wydawnictw Regionalnych dofinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
Współorganizator: Stiftung Martin-Opitz-Bibliothek w Herne
Partnerzy przeglądu: Urząd Miasta w Olsztynie, Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie


Program przeglądu dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl