Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-23 15:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński półmaraton wystartował z nową marką

Olsztyn24
I Ukiel Olsztyn Półmaraton | Więcej zdjęć »
Ponad 600 zawodników, zawodniczek i wózkarzy stanęło dziś (23.10) w Olsztynie na starcie biegu masowego pod nazwą Ukiel Olsztyn Półmaraton. Bieg wystartował na Starym Mieście, a metę wyznaczono w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ulicy Kapitańskiej.

Półmaratony w Olsztynie rozgrywane są od 2012 roku. Cztery pierwsze biegi odbywały się pod nazwą Półmaratonu Jakubowego. W tym roku olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował się na zmianę nazwy biegu na Ukiel Olsztyn Półmaraton.

- Chcemy, żeby olsztyński półmaraton promował nasze miasto, a przede wszystkim nową bazę rekreacyjno-sportową nad Jeziorem Ukiel - tłumaczy Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR w Olsztynie. - Poprzednia nazwa biegu - Półmaraton Jakubowy - nie nawiązywała bezpośrednio do Olsztyna, a tym bardziej do CRS Ukiel.
R E K L A M A
banner
Trasa biegu poprowadzona była ulicami olsztyńskiej starówki, ulicami Schumana i Sielską w okolice lotniska na Dajtkach, a potem brzegiem jeziora Ukiel do mety na plaży miejskiej. Na mecie na uczestników półmaratonu czekały pamiątkowe medale, a na najlepszych również nagrody pienieżne, których łączna pula wynosiła prawie 20 tys. złotych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~d3d / 2016-12-06 18:47
Jakubowy miał już 4 lata tradycji !!!
~Jadwiga_Misiak / 2016-10-24 10:36
"Poprzednia nazwa biegu - Półmaraton Jakubowy - nie nawiązywała bezpośrednio do Olsztyna, a tym bardziej do CRS Ukiel." Całe szczęście panie dyrektorze, że inne nazwy zostawicie w spokoju. Inaczej wszystko w Olsztynie musiałoby mieć w nazwie składnik "CRS Ukiel", np. Olsztyńskie CRS Ukiel Tramwaje, Olsztyńska CRS Ukiel Elektrociepłownia, czy o zgrozo Mikołaj CRS Ukiel Kopernik, no bo przecież nazwa musi wskazywać, musi promować.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
I Ukiel Olsztyn Półmaraton

23-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl