Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UM | 2016-10-26 15:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Organizacja ruchu w czasie świąt listopadowych ulegnie zmianie

Olsztyn24
Organizacja ruchu i częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej ulegnie zmianie (fot. Marcin Kierul)
Dziesiątki tysięcy olsztynian i przyjezdnych odwiedzą wkrótce pobliskie nekropolie. Miasto podpowiada, jak najłatwiej dostać się do cmentarzy.

Przede wszystkim najlepiej będzie skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy będą mogły dojechać w wiele miejsc, w których nie będzie możliwy powszechny ruch. Poza tym, niezależnie od dostępnych na co dzień linii, uruchomione zostaną specjalne połączenia. Już teraz jest ich znacznie więcej.

W zbliżający się weekend autobusy będą kursować nawet co 15 minut. Łącznie w sobotę i w niedzielę wykonanych zostanie o 25 przejazdów więcej niż w inne weekendy. Dodatkowe połączenia zostaną utrzymane także w kolejnych dniach. 1 listopada będzie ich 123, czyli o 58 więcej niż w standardową niedzielę/święto. Łącznie podczas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych komunikacja miejska będzie kursować znacznie częściej niż w poprzednim roku. Do Dywit 1 listopada wykonanych zostanie o 30, a na ul. Poprzeczną aż o 115 połączeń więcej.
R E K L A M A
banner
Niezmiennie spora liczba odwiedzających cmentarze będzie chciała dostać się do nich własnym autem. Trzeba jednak pamiętać, że przy nekropoliach będzie obowiązywać inna organizacja ruchu niż na co dzień. Dlatego należy uważnie obserwować znaki oraz wskazania policjantów.

W przypadku nekropolii w Dywitach od późnych godzin wieczornych w poniedziałek (31.10) do wtorkowego południa ul. Wadąska będzie jednokierunkowa od al. Wojska Polskiego w kierunku Kieźlin. Natomiast do godzin porannych w środę (ok. 4.00, 2.11) będzie dwukierunkowa na odcinku duży parking – al. Wojska Polskiego. W Dywitach od strony Kieźlin będzie można dojechać tylko komunikacją miejską, taksówkami oraz rowerami.

Przy ul. Poprzecznej organizacja ruchu między 31 października (od 23:30) do 2 listopada (4:00) będzie podobna do tej z poprzednich lat. Jednokierunkowe będą ulice: Zientary-Malewskiej (od Cichej do Poprzecznej), Poprzeczna (od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej) oraz Borowa. Poza tym po ulicy Erdmanowej odbywać się będzie tylko ruch pieszy, a po Cichej będą mogły poruszać się jedynie taksówki, komunikacja miejska, służby oraz mieszkańcy.

[mapy i opis zmian komunikacyjnych]  [tabela jazdy autobusów]

Olsztyn
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl