Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-01 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Kwesta w strugach deszczu

Olsztyn24
14. Kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich cmentarzy | Więcej zdjęć »
W czternastoletniej historii kwest na rzecz ratowania zabytkowych olsztyńskich cmentarzy nie było tak niekorzystnych warunków atmosferycznych jak dzisiaj (1.11). Od rana w Olsztynie padał intensywny deszcz, a to przełożyło się zarówno na mniejszą niż w poprzednich latach liczbę kwestujących, jak i zinteresowanie olsztynian udziałem w kweście.

W tym roku Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach zrezygnował z prowadzenia kwest na nieczynnych już cmentarzach św. Józefa i Św. Jakuba. Zbiórka pieniędzy na odnawianie zabytkowych kwater grobowych, nagrobków czy ogrodzeń odbywała się tylko na cmentarzach komunalnych w Dywitach i ul. Poprzecznej.

Chętnych do prowadzenia kwesty nie było zbyt wielu. Zgłosiło się zaledwie 38 osób, w tym 7 do kwestowania na cmentarzu w Dywitach. Wśród kwestujących byli m.in. podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i transportu Jerzy Szmit, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prorektor UWM ds. ekonomicznych i rozwoju Mirosław Gornowicz, Elżbieta i Andrzej Fabisiakowie - animatorzy kultury oraz Wojciech Fijałkowski i Marcin Kurp - reprezentanci Automobilklubu Warmińskiego.
R E K L A M A
banner
Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy nie była jedyną zbiórką pieniędzy, jaką dzisiaj prowadzono na cmentarzu komunalnym w Olsztynie. Zbierane były również pieniądze na budowę na tym cmentarzu pomnika Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Społeczny komitet budowy tego pomnika liczy, że odsłonięcie pomnika będzie możliwe 1 marca 2017 roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Marek Książek / 2016-11-02 18:06
Po rozliczeniu okazało się, że zebrałem 403, 19 zł. Ale na 1230 zł całej z cmentarza w Dywitach to prawie jedna trzecia, za co dziękuję hojnym olsztynianom. Na Poprzecznej było ponad 9 tys. zł, ale tam kwestowało pięć razy więcej osób, z których prezydent Grzymowicz zebrał ponad 800 zł.
~Marek Książek / 2016-11-02 08:32
Do kwestowania w Dywitach mało chętnych, bo nie docierają tam kamery TV i fotoreporterzy. Ja kwestowałem na dywickim cmentarzu jako pierwszy w godz. 8-9.30 i przez 1,5 godziny zebrałem - jak sądzę - ok. 500 zł. Ważny był cel...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
14. Kwesta na rzecz ratowania dawnych cmentarzy w Olsztynie

01-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl