Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-11-03 15:29 | Rozmiar tekstu: A A A

W Tomarynach pobiegli na sześć łap

Olsztyn24
Bieg na sześć łap w Tomarynach | Więcej zdjęć »
Pomysł organizowania „Biegu na sześć łap” zrodził się 3 lata temu. Od tego czasu zyskał sympatyków w wielu polskich miejscowościach, również w podgietrzwałdzkich Tomarynach, gdzie z inicjatywy dziewięciu gmin istnieje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. 22 października w akcji wzięli udział podopieczni i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Psiaki miały okazję się wybiegać, a uczestnicy – mimo mało sprzyjającej aury – spędzili czas miło i pożytecznie.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach to międzygminny obiekt, który powstał z inicjatywy dziewięciu gmin zrzeszonych w Warmińskim Związku Gmin: Gietrzwałd, Dobre Miasto, Stawiguda, Jonkowo, Barczewo, Purda, Olsztynek, Świątki  i Dywity. Budowa schroniska miała zastąpić doraźnie stosowane rozwiązania problemu bezdomnych psów. Obiekt jest położony w środku lasu, w oddali od siedlisk ludzkich, doskonale tłumi hałasy. Sam teren schroniska jest podwójnie ogrodzony metalową siatką. W środku znajduje się 100 specjalnie zaprojektowanych boksów, zdolnych pomieścić do 150 zwierząt. W sąsiedztwie zlokalizowano cztery wybiegi, gabinet weterynaryjny, kuchnię oraz sanitariaty. Głównym zamysłem inicjatorów było stworzenie miejsca, które nie byłoby typowym schroniskiem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Najważniejszym celem było sprawić, by  zwierzęta przebywały tu jak najkrócej, a jak najszybciej trafiały do adopcji. Priorytetem stało się znalezienie odpowiedzialnych ludzi, którzy zechcieliby przygarnąć i stworzyć dom dla bezdomnych, samotnych zwierząt.

Uwrażliwienie na potrzeby bezdomnych zwierząt to ważna sprawa, wszak stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa. Kiedy na drodze porzuconych, samotnych zwierzaków staną ludzie wrażliwi, gotowi do niesienia pomocy, ich los może się odmienić. Nic więc dziwnego, że pomysł włączenia się do akcji „Bieg na 6 łap”, dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie przyjęli z entuzjazmem. Udział w akcji zaproponowali rodzinom zastępczym z terenu powiatu olsztyńskiego. Zgodnie z oczekiwaniami, rodziny nie zawiodły!
R E K L A M A
banner
Pomimo deszczowej pogody do schroniska w Tomarynach w sobotnie przedpołudnie przybyła liczna grupa chętnych do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie sympatycznych czworonogów. Dyrektor Arkadiusz Paturej z koordynatorami rodzinnej pieczy zastępczej oraz rodzinami i dziećmi z uśmiechem na ustach biegali i spacerowali z psami. Humorów nie mogła zepsuć nawet pochmurna pogoda i opady deszczu. Po spacerze wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą zupą pomidorową i pysznym ciastem na deser, przygotowanym przez pracowników schroniska. Podsumowaniem akcji  mogą być słowa 11-letniego Karola,  wychowanka rodziny zastępczej. – Było super, bardzo mi się podobało! Dostałem  fajnego psa o imieniu Jaskier, który podawał łapę, siadał, kładł się i fajnie merdał ogonem!

Niech to będzie zachętą dla innych do weekendowych odwiedzin schroniska w Tomarynach. Czekają tam stęsknione ludzkiego ciepła i przychylności czworonogi, gotowe odwdzięczyć się za dobro nie tylko merdaniem ogona, ale całym sercem i wiernością.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~RM / 2016-11-03 16:17
Sam mam psa z Tomaryn,to jest zupełnie inne schronisko niż okoliczne, tam pracownicy doskonale znają każdego psa i potrafią dobrać według potrzeb i możliwości przyszłego właściciela :) Polecam Tomaryny !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl