Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-03 20:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Seniorzy uwiecznili 550-letnią Warmię na zdjęciach

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Nasza Warmia w obiektywie 2016” | Więcej zdjęć »
Prawie 100 fotografii wykonanych na Warmii przez członków koła miłośników fotografii działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie Akademii Trzeciego Wieku można od dzisiaj (3.11) oglądać w foyer Olsztyńskiego Planetarium. Zdjęcia  przedstawiają głównie ślady 550-letniej historii polskiej Warmii.   

- Ta wystawa to efekt realizacji projektu „Nasza Warmia w obiektywie 2016” - mówi Elżbieta Konopacka-Romanowska, liderka koła miłośników fotografii ATW. - Celem sfinansowanego przez Prezydenta Olsztyna projektu było odszukanie i utrwalenie na fotografiach śladów historii Warmii, w związku z obchodzoną w tym roku 550. rocznicą przyłączenia Warmii do Polski.

Realizacją projektu zajęło się 17. spośród 22. wszystkich członków koła miłośnikó fotografii. Zdjęcia wykonane zostały w ciągu 3. miesięcy tego roku - od lipca do września.
R E K L A M A
banner
- W tym czasie zorganizowaliśmy kilka planerów fotograficznych w gminach: Gietrzwałd, Purda, Dywity i w Dobrym Mieście, ale najwięcej zdjęć wykonaliśmy w samym Olsztynie - mówi liderka koła miłośników fotografii. - Wszystkich zdjęć wykonaliśmy bardzo dużo, jednak do pierwszego przeglądu zakwalifikowaliśmy 350 najlepszych technicznie. Ostatecznie na wystawie znalazło się 90 fotografii. Pozostałe znajdują się w naszym archiwum.

Najlepsze zdjęcia zostaną skopiowane na płyty CD i przekazane zaprzyjaźnionym z ATW uniwersytetom trzeciego wieku. Członkowie koła miłośników fotografii ATW liczą też na to, że uda się im podobne do tej w planetarium wystawy zorganizować w gminach, na terenie których wykonano eksponowane w planetarium zdjęcia.

Wystawa „Nasza Warmia w obiektywie 2016” będzie eksponowana w Olsztyńskim Planetarium przez miesiąc.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~WARMIAK / 2016-11-04 13:50
BRAWO WSPANIALI SENIORZY!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii „Nasza Warmia w obiektywie 2016”

03-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl