Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-10 23:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie starostwo ponownie zaprosiło na Wigilię Święta Niepodległości

Olsztyn24
V Wigilia Powiatowego Święta Niepodległości w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Powiatowe Wigilie Święta Niepodległości chyba na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe. Dzisiaj (10.11), w przeddzień 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  wydarzenie odbyło się po raz piąty.

Wieczorem, pod oświetlonym biało-czerwonymi barwami budynkiem starostwa na Placu Bema w Olsztynie spotkali się mieszkańcy miasta i powiatu, by wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni i radośnie celebrować narodowe święto. Gospodarzem wydarzenia była wicestarosta olsztyński Joanna Michalska, a wśród uczestników znaleźli się m.in. posłowie Mirosław Pampuch i Andrzej Maciejewski, przewodnicząca Rady Powiatu Olsztyńskiego Alicja Wąsik i burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski.

W programie imprezy były występy werblistów z grupy Warmia Rhythm Team, Chóru Warmii i Mazur z Gietrzwałdu, Zespołu Wokalnego „Cantemus” z Tuławek oraz solistów: Anastazji Maciąg, Karoliny Dudy, Marii Król i Marietty Ostapczuk – laureatek patriotycznych konkursów muzycznych. Przygotowaną na koniec niespodzianką był polonez zainicjowany przez dzieci z Zespołu Szkół w Jezioranach, do któego przyłączyli się inni uczestnicy wigilii.
R E K L A M A
banner
Tradycyjnie już pod starostwem pojawili się rekonstruktorzy historyczni w umundurowaniu oraz z wyposażeniem i uzbrojeniem żołnierzy z czasów I wojny światowej. Wśród rekonstruktorów znalazł się również Marszałek Piłsudski. Na Placu Bema rekonstruktorzy urządzili punkt rekrutacyjny do polskiego wojska, a także obóz wojskowy i szpital polowy.

Dodać także trzeba, że wstępem do wydarzenia były zorganizowane w holu Starostwa Powiatowego warsztaty robienia kokard narodowych. Poprowadziłą je osobiście wicestarosta Joanna Michalska.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
V Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości w Olsztynie (1)

11-11-2016

image galeria
V Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości w Olsztynie (2)

11-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl