Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-11-14 13:01 | Rozmiar tekstu: A A A
Prawie pół tysiąca uczestników

Rekordowy Bieg Niepodległości w Dywitach

Olsztyn24
Gminny Bieg Niepodległości w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w Gminnym Biegu Niepodległości w Dywitach. Trasę wokół Jeziora Dywickiego pokonało biegnąc lub spacerując ponad 450 osób w różnym wieku.

Głośno i radośnie w centrum Dywit było już na godzinę przed biegiem, gdy pod dywicką Stodołą koncert dawali bębniarze, a pokazy marszów wykonywali rekonstruktorzy w mundurach z epoki. Po godzinie 11 nad Jeziorem Dywickim zebrał się tłum mieszkańców, ale i gości z Olsztyna, Barczewa, Szczytna i Mrągowa. Co godne podkreślenia, nad jeziorem stawili się reprezentanci wszystkich pokoleń, rozpoczynając od maluchów w wózkach przez osoby młode, dorosłe, a kończąc na emerytach.

Rozgrzewkę kilka minut przed biegiem poprowadził Marcin Konieczny, triathlonista z Kieźlin, zwycięzca niedawnego Ironmana w Barcelonie. Potężny sygnał do startu dała armata, której lont odpalił wójt gminy Dywity Jacek Szydło.
R E K L A M A
banner
– Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się świętować z nami w sposób radosny i na luzie – podkreślił Jacek Szydło.  

Ostatecznie 2,5 kilometrową trasę wokół jeziora pokonało biegnąc lub maszerując ponad 450 osób. To absolutny rekord dotychczasowych edycji wydarzenia. Gdy do tego doda się niemałe grono, które wolało jednak kibicować z boku, to liczba uczestników wyniosła łącznie około 700-800 osób. Przygotowane przez gminę 400 flag biało-czerwonych rozeszło się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Pięknie zaprezentowali się bębniarze, rekonstruktorzy i... armata. Wisienką na torcie była z pewnością kąpiel morsów z Dywit, Różnowa, Bukwałdu, Barczewa i Mrągowa. Po wysiłku uczestnicy mogli posilić się wyśmienitym bigosem, kiełbaską z ogniska, pączkiem i gorącą herbatą. Na stanowisku animacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury dzieci namalowały wielka biało-czerwoną mapę Polski.  

– Najważniejsze, że byliśmy i świętowaliśmy razem – uważa Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

Gwoli kronikarskiego obowiązku warto dodać, że Bieg Niepodległości już po raz trzeci z rzędu wygrał Łukasz Michalak. Organizatorem wydarzenia była Gmina Dywity przy współpracy z GOK Dywity, LZS Dywity, OSP z gminy Dywity, Sołectwa Dywity, Morsów  Dywity i Stowarzyszenia Aktywne Dywity. Patronat nad biegiem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które reprezentował Michał Wypij, doradca w gabinecie politycznym wicepremiera Jarosława Gowina.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-11-15 07:30
Niebawem na pytanie gdzie leży Olsztyn trzeba będzie odpowiadać: a to ta gmina koło Dywit !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl