Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/GW | 2016-11-14 16:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Zadbaj o zdrowie i przyjdź do Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
 
Jesień to czas, gdy wielu z nas czuje się zmęczonymi, znużonymi, obolałymi. Czy to tylko jesienne przemęczenie, czy może początek choroby? W jakie sygnały ciała należy się wsłuchać bardziej niż w inne? Po garść porad zdrowotnych od specjalistów i na podstawowe badania zapraszamy 19 i 20 listopada do Galerii Warmińskiej.

W weekend 19-20 listopada w Galerii Warmińskiej po raz kolejny zostanie zorganizowana akcja „Zdrowie pod kontrolą”, w czasie której bezpłatnie będzie można uzyskać porady od studentów medycyny i lekarzy oraz pomóc innym oddając krew w ramach akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie (19 listopada), czy rejestrując się w bazie dawców szpiku.

- Zdecydowaliśmy się na kolejną edycję akcji realizowanej wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland „Zdrowie pod kontrolą” ponieważ poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Zdrowie to priorytet wszystkich nas, a popularyzacji zdrowego stylu życia i profesjonalnych porad nigdy nie jest za wiele - mówi Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.
R E K L A M A
banner
Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w najbliższą sobotę i niedzielę będzie się odbywała na terenie Galerii Warmińskiej w godz. 11:00 - 17:00. W tym czasie będzie można korzystać z następujących stref:

» sercowej, w której będzie mierzone ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi (to przesiewowe badania mające na celu wzrost świadomości społeczeństwa oraz wcześniejsze wykrycie chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości lub nadwagi i cukrzycy); dodatkowo studenci medycyny będą przeprowadzać badanie EKG, a jego wyniki będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem,

» żywieniowej, gdzie będzie badany skład masy ciała i będę prowadzone konsultacje dietetyczne,

» pierwsza pomoc – w tej strefie będzie można nauczyć się zachowań w sytuacjach zagrożenia życia tj. omdleniach, złamaniach, zatrzymaniu krążenia,

» wyroluj raka - na tym stoisku eksperci będą uczyli samokontroli piersi i jąder; studenci będą też odpowiadać na pytania dotyczące chorób nowotworowych, wskażą miejsca, gdzie osoby chore mogą uzyskać pomoc i wsparcie, jak również udzielą informacji o badaniach profilaktycznych.

Oprócz wymienionych stoisk będą też takie, na których będzie można wykonać badania spirometryczne, badanie zmian skórnych przy użyciu dermatoskopu, będą też pomiary wydychanego tleny węgla i porady stomatologiczne.

- Dla nas szczególnie ważne jest też stoisko, na którym będzie się można zarejestrować jako dawca szpiku i oddać krew. Te akcje przeprowadzaliśmy w Galerii Warmińskiej kilkakrotnie i zawsze z sukcesami. Dość wspomnieć, że dzięki akcjom w naszej galerii udało się znaleźć czterech genetycznych bliźniaków dla ludzi chorych na białaczkę - podkreśla Michał Tur.

W czasie „Zdrowia pod kontrolą” jedno ze stoisk będzie przeznaczone dla dzieci - będzie to tzw. Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą się opiekowały chorymi pluszakami i w ten sposób oswajały z białymi lekarskimi i pielęgniarskimi fartuchami.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl