Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Małgorzata Banaś | 2016-11-18 16:18 | Rozmiar tekstu: A A A
W „Sypialniach” Olsztyna intelekt nie śpi…

Wyróżnienie dla V LO od Fundacji Rektorów Polskich

Olsztyn24
Dyr. Anna Struk z wyróżnieniem Fundacji Rektorów Polskich (fot. V LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie zostało wyróżnione przez Fundację Rektorów Polskich jako szkoła zapewniająca UWM w Olsztynie najlepszych studentów. Wyróżnienie odebrała w Warszawie dyrektor szkoły Anna Struk.

W dniach 14–15 listopada w Warszawie odbyła się II Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016, podczas której ogłoszono wyniki ogólnopolskiego projektu pilotażowego „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”, dotyczącego rekrutacji kandydatów na wyższe uczelnie oraz ich losów jako studentów. V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie znalazło się wśród dziesięciu wyróżnionych szkół średnich z całej Polski, które zapewniły badanym uczelniom najlepszych kandydatów na studia.

W materiałach konferencji znalazła się wypowiedź prof. Jerzego Przyborowskiego uzasadniająca wybór olsztyńskiej szkoły: „Dzięki analizom wykonanym przez PCG mieliśmy okazję „zajrzeć w głąb” szkół, które dostarczają kandydatów na studia w naszej uczelni. Szczególnie ważnym odkryciem była dla nas wyraźna korelacja pomiędzy sukcesem studenta a szkołą średnią, którą ukończył – dużo silniejsza niż w przypadku wyników egzaminu maturalnego.”
R E K L A M A
banner
Wyróżnienie dla V Liceum Ogólnokształcącego zostało wręczone 14 listopada, podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott. Z rąk prorektora ds. kształcenia i studentów UWM prof. dr hab. Jerzego Przyborowskiego, w imieniu kadry pedagogicznej, odebrała
je dyrektor szkoły Anna Struk.

Badanie zostało przeprowadzone przez Public Consulting Group pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich. Partnerem głównym tegorocznej konferencji była firma Microsoft Polska, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wiele uznanych podmiotów, m.in. Fundacja Rektorów Polskich, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisja Akredytacyjna czy Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Patronem medialnym wydarzenia był dziennik Rzeczpospolita.

Wyróżnienie otrzymane przez V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie jest potwierdzeniem, że w szkole, której siedziba mieści się między Nagórkami i Jarotami, w osiedlach zwanych„Sypialniami” Olsztyna, intelekt nie śpi. Pracuje tu bowiem twórcza kadra pedagogiczna, którą tworzą ludzie zaangażowani, charyzmatyczni i pełni pasji, mający przyjemność na co dzień wspierać rozwój młodzieży mądrej, dojrzałej i ambitnej.

Małgorzata Banaś

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl