Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-09-15 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczeń z Olsztyna na wymianie w Stanach Zjednoczonych

Olsztyn24
Amerykańska ekipa filmowa w V LO w Olsztynie
Może być przygodą życia, ale i szansą poznania świata. Jan Dołkowski z V Liceum Ogólnokształcącego przez rok będzie uczyć się za oceanem.

Każdy, kto miał styczność z V LO w Olsztynie nie ma wątpliwości - to wyjątkowa szkoła. Doskonałym przykładem na to są podopieczni placówki noszącej imię Wspólnej Europy.

Swoją cegiełkę do takiego postrzegania szkoły dołożył właśnie Jan Dołkowski. Uczeń drugiej klasy jest uczestnikiem długoterminowej wymiany młodzieży, którą organizuje Klub Rotary. Przy tej okazji wyjechał na rok do Hudson High School w Stanie Ohio.
R E K L A M A
banner
Do projektu zostały zakwalifikowane trzy kraje - poza Polską to Finlandia i Korea Południowa. Przy tej okazji w olsztyńskiej placówce gościła ekipa filmowa z Los Angeles. Filmowcy będą towarzyszyć uczestnikom przez cały czas trwania wymiany. Porównają amerykański system edukacyjny z systemami państw uczestników, pokażą ich szkoły, poznają różne środowiska, będą śledzić losy młodzieży.

- Zaprezentowałyśmy ekipie filmowej naszą szkołę, opowiedziałyśmy o najciekawszych inicjatywach i zaprosiłyśmy na lekcję języka polskiego - opowiada dyrektor szkoły Anna Struk. - Amerykańskim gościom spodobało się u nas i wyrazili chęć dalszej współpracy.

Przy okazji tej samej wymiany do Polski przyjechała Rachel Wilcox z Florydy, która zamieszkała z mamą Janka.

Warto dodać, że Jan Dołkowski nie jest jedynym uczeniem V LO, który korzystał z możliwości nauki w innym kraju. W poprzednim roku na wymianę wyjechali Natalia i Mateusz Sowińscy. Mateusz mieszkał w USA, a Natalia w Kanadzie.

Komentarze [1]
~Matka ucznia V LO / 2017-11-11 16:21
"Każdy, kto miał styczność z V LO w Olsztynie nie ma wątpliwości - to wyjątkowa szkoła." Rzeczywiście - świetni nauczyciele, znakomita młodzież tylko ta pani dyrektor....! Każdy, kto miał styczność z dyrektorka V LO w Olsztynie nie ma wątpliwości, że to zadufana w sobie, z wielkim Ego kobieta, która przez przypadek została dyrektorem - prawdopodobnie dlatego, że startowała w wyborach lokalnych z list prezydenta Grzymowicza. Próbowałm porozmawiać z tą panią - niestety nie dostałam sie do gabinetu, bo - nie miała czasu! Wiem od innych rodziców, że jest wyniosła i szanuje tyko tych od których zależeć może jej kariera. Nie polecam kontaktów z tą panią! Oburzona matka jednego z uczniów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl