Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-11-24 11:42 | Rozmiar tekstu: A A A

II miejsce NAKI 07 w turnieju halowej piłki nożnej w Iławie

Olsztyn24
Naki 07 Olsztyn na turnieju w Iławie | Więcej zdjęć »
Zespół Naki Olsztyn, rocznik 2007, prowadzony przez trenera Dariusza Sułkowskiego, w sobotę (19.11) zaprezentował się z bardzo dobrej strony w  kolejnym turnieju halowym  rocznika 2007 i młodszych, zorganizowanym w Iławie.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów z kraju i regionu, wśród nich takie drużyny jak DAP Toruń, „12” Włocławek, Wisełka Bydgoszcz, Pomorze Gdańsk, GOL Brodnica, Olimpia Grudziądz czy Wkra Żuromin, a z naszego regionu LAP Lubawa, Stomil Olsztyn, Żuri Olsztyn, Unia Susz, Czereś Sport Olsztyn, Naki Olsztyn i trzy drużyny gospodarza turnieju Małego Jezioraka Iława.

W początkowej fazie turnieju zespoły podzielone zostały na 4 grupy, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów a dwie ostatnie do Ligi Europejskiej. Zespół Naki Olsztyn rozgrywki grupowe rozpoczął od rywalizacji z gospodarzem turnieju Małym Jeziorakiem (Niebieski). Po jednostronnym pojedynku zespół z Olsztyna wygrał tylko 1:0,  po golu Artura Wasilewskiego. Drugim przeciwnikiem zespołu trenera Sułkowskiego był silny zespół DAP Toruń. Po dwóch golach Aleksandra Kubickiego olsztynianie wygrali ten mecz 2:0.
R E K L A M A
banner
Po tym meczu zespół Naki już jedną nogą był w grupie mistrzowskiej. Ostatni mecz Naki Olsztyn w grupie to spotkanie z silną ekipą „12” Włocławek. Można powiedzieć, że chłopcy z Olsztyna poczuli się zbyt pewnie i myślami już byli w grupie finałowej. To spowodowało lekkie rozprężenie w szykach obronnych. Przeciwnik skrzętnie wykorzystał sytuację i pokonał olsztynian 2:0.

Ostatni mecz w grupie B odbył się pomiędzy DAP Toruń a „12” Włocławek (zwycięzca był premiowany awansem). Po wyrównanej grze lepszą ekipą okazali się chłopcy z Włocławka wygrywając ten mecz 1:0, czym zepchnęli Naki na drugie miejsce w grupie.

W grupie finałowej znalazły się zespoły:

1. Mały Jeziorak Iława (biały)
2. Mały Jeziorak Iława (czarny)
3. Stomil Olsztyn
4. LAP Lubawa
5. Czereś Sport Olsztyn
6. „12” Włocławek
7. Wiesełka Bydgoszcz
8. Naki Olsztyn

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej stała na wysokim poziomie, a każda z drużyn była w stanie rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Zespół Naki w pierwszym meczu z Wisełką Bydgoszcz wypadł słabo. Przeciwnicy z Bydgoszczy wygrali 3:0. Na początku meczu Olek Kubicki miał dwie świetne sytuacje sam na sam z bramkarzem, lecz nie wykorzystał tych okazji. Mimo słabszego meczu z Wisełką, zawodnicy Naki Olsztyn stawili czoła kolejnemu przeciwnikowi - LAP Lubawa. Po pięknym golu Wiktora Rutkowskiego (przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam) pokonali zespół z Lubawy 1:0.

Kolejny mecz grupowy miał jeszcze większe znaczenie, ponieważ naprzeciwko siebie stanęły zespoły z Olsztyna: Stomil Olsztyn i Naki Olsztyn. Mecz, jak zwykle między tymi drużynami, zacięty. Mimo wielu sytuacji podbramkowych, ze zwycięstwa 1:0 cieszyli się zawodnicy Naki, po golu Olka Kubickiego.

Kolejnym przeciwnikiem Naki był jeden z zespołów gospodarzy - Mały Jeziorak Iława (czarni). Mecz po golach Olka Kubickiego i Miłosz Jachimowicza zakończył się wynikiem 2:1 dla Naki Olsztyn.

Po przerwie obiadowej zawodnicy Naki zmierzyli się z Małym Jeziorakiem (biały). Mimo wielu sytuacji pod obiema bramkami, mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Ostatni mecz turnieju, nie dość, że decydował, która z drużyn zajmie wyższe miejsce, to jeszcze naprzeciwko się stanęły kolejne dwa zespoły z Olsztyna - Czereś Sport i Naki Olsztyn. Mecz przebiegał pod dyktando Naki Olsztyn, choć obie drużyny mogły rozstrzygnąć wynik tego meczu na swoją korzyść. Po zaciętym spotkaniu to zawodnicy Naki Olsztyn cieszyli się ze zwycięstwa 1:0 po golu Wiktora Rutkowskiego i asyście kapitana drużyny Artura Wasilewskiego. To zwycięstwo nad zawodnikami trenera Czereszewskiego dało drużynie Naki Olsztyn drugie miejsce w turnieju.

Drużyna Naki Olsztyn w tym turnieju zagrała w składzie: Artur Wasilewski, Michał Tyszka, Mateusz Sul, Miłosz Jachimowicz, Aleksander Kubicki, Wiktor Rutkowski, Igor Kozubowski i Adrian Urbański.

Klasyfikacja końcowa w grupie mistrzowskiej:

1. „12” Włocławek
2. Naki Olsztyn
3. Wisełka Bydgoszcz
4. LAP Lubawa
5. Czereś Sport Olsztyn
6. Stomil Olsztyn
7. Mały Jeziorak Iława (biały)
8. Mały Jeziorak Iława (czarny)
9-16. Mały Jeziorak (niebieski), Wkra Żuromin, Gol Brodnica, Pomorze Gdańsk, Żuri Olsztyn, Unia Susz, Olimpia Grudziądz, DAP Toruń

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.