Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Dariusz Sułkowski | 2016-10-31 12:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Zespół Naki Olsztyn 2007 zdobył Ostrołękę

Olsztyn24
Naki Olsztyn 2007 w Ostrołęce | Więcej zdjęć »
W sobotę (29.10) w turnieju piłkarskim chłopców z rocznika 2007 o Puchar przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka zagrali zawodnicy Naki Olsztyn. Olsztynianie okazali się najlepsi, pozostawiając w pokonanym polu takie zespoły jak Talent Białystok, ŁKS Łomża, Korona Ostrołęka, Rakowia Warszawa, AMP Gol Ostrów Mazowiecki, Olimpia Zambrów i APN Ostrołęka.

Olsztyński zespół występował w składzie: Michał Tyszka, Artur Wasilewski, Miłosz Jachimowicz, Bartek Kot, Daniel Wiliński, Wiktor Rutkowski, Piotr Cieciuch, Adrian Urbański, Igor Kozubowski. Trenerem drużyny był Dariusz Sułkowski. W turnieju zagrało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Zespół Naki grał w grupie B.

W pierwszym meczu zespół Naki zagrał z ŁKS Łomża. Po golach Daniela Wilińskiego i Bartka Kota, wygrał 2:0. W drugim meczu olsztynianie zagrali z zespołem APN Ostrołęka. Po zaciętym meczu i dużej przewadze zespołu Naki, mecz zakończył się rezultatem remisowym 0:0.
R E K L A M A
banner
Następnym przeciwnikiem grupowym chłopców z Olsztyna była drużyna Olimpii I Zambrów, mecz zakończył się wynikiem 1:0 po golu Miłosza Jachimowicza. Gdyby zawodnicy Naki byli bardziej skuteczni, wygrana byłaby wyższa. W ostatnim meczu grupowym Naki zagrało z gospodarzem turnieju Koroną Ostrołeka. W tym meczu olsztynianie stracili jedyną bramkę w turnieju, a mecz, po golu Miłosza Jachimowicza, zakończył się wynikem 1:1.

Rozgrywki grupowe Naki 07 zakończyło na drugim miejscu z dorobkiem 8 pkt i bilansem bramkowym 4:1, tuż za drużyną ŁKS Łomża, która mimo przegranej z Naki Olsztyn wygrała 3 mecze i z dorobkiem 9 pkt. wygrała grupę B.

W walce o finał drużyna Naki Olsztyn musiała walczyć z zwycięzcą grupy A - Rakovią Warszawa, która po trzech zwycięstwach i remisie zajęła piewsze miesjce, przed Talentem Białystok.

Zgodnie z oczekiwaniami trenera, zespół Naki od pierwszego gwizdka ruszył na zawodników z Warszawy i już w 2 minucie zdobyli bramkę po uderzeniu Miłosza Jachimowicza. Po kolejnych 2 minutach ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2:0. Mimo kilku sytuacji obu zespołów, wynik spotkania nie uległ zmianie.

W drugim pófinale Talent Białystok stracił bramkę na 15 sekund przed syreną kończącą mecz, więc do finału awansował zespół ŁKS Łomża wygrywając z Talentem 2:1.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Talentem i Rakovią zakończył się wygraną zespołu z Białegostoku 1:0. Chłopcy z Warszawy nie powtórzyli więc wyniku z meczu grupowego, w którym to oni byli lepsi o jedną bramkę.

Mecz finałowy to bardzo szybka i otwarta gra obu zespołów. Mimo kilku dogodnych sytuacji pod obiema bramkami, mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. O wyniku meczu musiała rostrzygnąć seria rzutów karnych (po trzy). Pierwsi do wykonywania karnych podeszli zawodnicy z Olsztyna, pewnym wykonawcą karnego okazał się Artur Wasilewski, kapitan Naki. Po pierwszej serii było 1:1. W drugiej serii do karnego podszedł najlepszy strzelec w turnieju Miłosz Jachimowicz i również nie dał szansy bramkarzowi ŁKS Łomża, natomiast bramkarz Naki Olsztyn obronił strzał zawodnika z Łomży. Po 2. serii było 2:1 dla Naki. Trzecim strzelającym w zespole z Olsztyna był Daniel Wiliński, który też umieścił piłkę w bramce przeciwników. Po tym karnym zawodnicy z Olsztyna mogli rozpocząć świętowanie zwycięstwa w całym turnieju.

Dariusz Sułkowski

******

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Naki Olsztyn,
2. ŁKS Łomża,
3. Talent Białystok,
4. Rakovia Warszawa,
5. AMP Gol Ostrów Maz.,
6. Korona Ostrołęka,
7. Olimpia Zambrów,
8. APN Ostrołęka,
9. Olimpia Zambrów II,
10. Korona Ostrołęka II.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl