Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Grzegorz Siemieniuk | 2016-11-30 14:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Królewo znów najlepsze

Olsztyn24
Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Eko-Sołectwo” (fot. Grzegorz Siemieniuk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Sołectwo Królewo w gminie Morąg zwyciężyło w VI edycji konkursu „Eko-Sołectwo”, który polegał na zbiórce elektroodpadów. W akcji uczestniczyło 36 sołectw z Warmii i Mazur.

Organizatorem konkursu „Eko Sołectwo” jest Puls Regionu Magazyn Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem tego przedsięwzięcia jest  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Idea akcji - skierowanej do mieszkańców małych miejscowości naszego regionu - to wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przez kilka miesięcy mieszkańcy poszczególnych sołectw w naszym regionie gromadzili elektroodpady. Z kolei sołtysi jako liderzy społeczności lokalnych podjęli się funkcji koordynatorów akcji w sołectwach. Musieli ogłosić w swoich miejscowościach informacje o zbiórce, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma.

Do tej pory w pięciu edycjach akcji zebrano ponad 415 ton elektroodpadów. W bieżącym roku do akcji zgłosiło się 36 sołectw, które w sumie zebrały rekordową w historii akcji ilość odpadów – ponad 124 tony.
R E K L A M A
banner
W piątek (25.11) w siedzibie WMODR w Olsztynie najbardziej zaangażowani w tegoroczną akcję otrzymali nagrody i wyróżnienia. Szczególne podziękowania otrzymał tegoroczny lider konkursu - sołectwo Królewo w gminie Morąg, którego mieszkańcy zebrali 12,58 tony elektroodpadów. Nagrodę w Olsztynie odebrała sołtys Anna Erber.

- To, że odbieram dziś tę nagrodę to przede wszystkim zasługa osób zaangażowanych w naszym sołectwie w tę akcję – mówiła podczas podsumowania Anna Erber. – Chociaż tegoroczną akcję zakończyliśmy, to już myślimy o przyszłym roku. Już zebraliśmy bowiem 2 tony elektroodpadów.

Podczas podsumowania zostało nagrodzonych jeszcze 14 sołectw z Warmii i Mazur. Dodatkowo wyróżniono sołtysów, którzy od kilku lat aktywnie uczestniczą w kolejnych edycjach akcji.

- Serdecznie dziękuję państwu za pracę jaką wykonaliście podczas tej akcji i w poprzednich edycjach konkursu „Eko-Sołectwo” – mówiła podczas spotkania Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa. - Propagujecie państwo selektywną zbiórkę odpadów i co ważne robicie to najlepiej. Świadczą o tym chociażby ilości zebranych elektroodpadów i osób zaangażowanych w akcję.

Wyróżnienie za sześciokrotny udział w konkuesie „Eko-Sołectwo” odebrało dwóch sołtysów: Maria Piekarska (Jesionowo, gmina Dobre Miasto) i Beata Kłak (Dębówko, gmina Szczytno). Z kolei nagrodę za pięciokrotny udział w akcji odebrał Marcin Furtak z sołectwa Stulichy w gminie Węgorzewo. Wyróżnienia otrzymały także Dagmara Zajko z sołectwa Choszczewo w gminie Sorkwity i Bożena Ślubowska z sołectwa Przykop w gminie Purda. Obie panie czterokrotnie brały udział w tej akcji ekologicznej.

Grzegorz Siemieniuk

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.