Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Iwona Bolińska-Walendzik | 2016-12-01 15:21 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na wystawę fotografii Izabeli Nowakowskiej i Michała Ciuciasa

Olsztyn24
Plakat promujący wystawę
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (2.12), o godzinie 17.00 do Galerii Stary Ratusz na wernisaż wystawy fotograficznej „Światło/cień” Izabeli Nowakowskiej i Michała Ciuciasa.

Wystawa „Światło/cień” to 30 fotografii portretowych – tematycznie bliskich obojgu Autorom. W centrum zainteresowania twórców leży oddanie nastroju i uczuć fotografowanych osób. W prezentowanych pracach Izabela Nowakowska i Michał Ciucias starają się pokazać emocje w naturalnym, niedotkniętym ręką człowieka otoczeniu. Taka tematyka jest dla Autorów nie tylko środkiem wyrazu, ale też pewnym remedium, odpoczynkiem od codzienności obfitej, paradoksalnie, w fotografię.

Izabela Nowakowska − kętrzynianka, choć swą pasję fotograficzną rozwinęła dopiero w Olsztynie. Samouk. Początkowo zainteresowana makrofotografią, z czasem ukierunkowała zainteresowania w stronę fotografii portretu i aktu. W swoich pracach stara się oprócz emocji portretowanych osób oddać także tajemniczość natury, nie tylko ludzkiej − wiele swoich sesji wykonuje w plenerze. Dotychczas swoje prace miała okazję prezentować na zbiorowych wystawach organizowanych przez KCK Kętrzyn. Jest również laureatką konkursów w kategoriach akt, portret i fashion.
R E K L A M A
banner
Michał Ciucias − olsztynianin, fotografię odkrył dla siebie w 2001 roku podczas wędrówek po szlakach polskich gór. Przez długi czas swojej działalności fotograficznej związany ze Studenckim Naukowym Kołem Fotograficznym „Myszki” UWM, gdzie pod okiem Janusza Pająka doskonalił umiejętności, a przede wszystkim pogłębiał umiejętność fotograficznego postrzegania rzeczywistości i przemyślanego sięgania po aparat. Od 2011 roku fotografią zajmuje się zawodowo.

Zakres tematyki w fotografii Michała Ciuciasa zawiera się w portrecie, fotoreportażu (głównie ślubnym) oraz ostatnio fotografii reklamowej. W ulubionym „portrecie” autor stara się koncentrować na dynamicznym procesie zachodzącym u fotografowanych osób, a dotyczącym nabierania przez nie świadomości własnego, i niepowtarzalnego piękna, tak ciała, jak i ducha.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.