Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Dariusz Sułkowski | 2016-12-07 14:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Zespół trenera Sułkowskiego nie zwalnia tempa

Z kolejnego turnieju zawodnicy Naki 07 wrócili z tarczą

Olsztyn24
Naki 07 Olsztyn w Lidzbarku Warmińskim (fot. archiw. Naki) | Więcej zdjęć »
W sobotę (3.12) w Lidzbarku Warmińskim odbył się Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2007 Polonia Winter Cup. W turnieju zagrało osiem zespołów z naszego regionu i Rosji.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Zespół Naki 07 grał w grupie A z takimi zespołami jak Polonia 07 Lidzbark Warmiński, Mały Piłkarz Jonkowo i Bałtyckie Lwy Kaliningrad. W skład grupy B weszły zespoły: Tęcza Biskupiec, Polonia 08 Lidzbark Warmiński, KMS Korsze i Sdushor 5 Kaliningrad.

Drużyna trenera Dariusza Sułkowskiego zaczęła swoje zmagania od wysokiego zwycięstwa nad zespołem z Jonkowa. Już od pierwszych minut tego spotkania było widać dużą przewagę drużyny Naki, czego efektem były strzelane bramki, i tylko jedna interwencja bramkarza z Olsztyna. Mecz zakończył się zwycięstwem 7:0 po golach Olka Kubickiego, Patryka Chylaka (2 bramki), Daniela Wilińskiego (3 bramki) i Wiktora Rutkowskiego.
R E K L A M A
banner
W drugim meczu grupowym Naki 07 stanęło naprzeciwko zawodników za wschodniej granicy. Bałtyckie Lwy Kaliningrad to młody zespół i od początku meczu na boisku dominowali zawodnicy Naki. Mecz, podobnie jak pierwsze spotkanie, miał jednostronny przebieg, a zawodnicy trenera Sułkowskiego ponownie strzelali gola za golem, co ostatecznie dało wynik 6:0 dla Naki. Bramki w tym meczu strzelali kolejno Wiktor Rutkowski, Miłosz Jachimowicz (2 bramki), Olek Kubicki, Artur Wasilewski i Patryk Chylak.

Ostatni mecz grupy z gospodarzem turnieju Polonią 07 Lidzbark Warmiński miał zdecydować, która z drużyn wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca i teoretycznie trafi na słabszego rywala w półfinale. Mecz od początku był bardzo zacięty, a w grę obu zespołów wkradały się błędy w grze obronnej, co przełożyło się na gole. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze turnieju. Zawodnicy trenera Sułkowskiego nie załamali się tą sytuacją i dążyli do wyrównania stanu rywalizacji. Po 3. minutach bramkę na 1:1 strzelił Olek Kubicki. Kolejne sytuacje zapowiadały następne gole i tylko dobre interwencje bramkarzy nie dawały zmiany wyniku. W końcu jednak zawodnicy Naki Olsztyn wykorzystali dwie sytuacje i wyszli na prowadzenie 3:1 po golach Olka Kubickiego i Miłosza Jachimowicza.

W kolejnych minutach z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Tyszka (bramkarz Naki) broniąc w kilku ważnych sytuacjach, w tym sam na sam z zawodnikiem Polonii. Pod koniec meczu zespół gospodarzy miał rzut rożny po którym strzelili bramkę, czym ustalili wynik spotkania na 3:2 dla Naki 07.

W drugiej grupie najlepszym zespołem okazała się Tęcza Biskupiec, która o wejście do finału zagrała z Polonią 07 Lidzbark Warmiński, drugim zespołem grupy B był MKS Korsze i to z nimi przyszło się zmierzyć chłopcom z Naki.

Pierwszy mecz półfinałowy był bardzo emocjonujący, a gospodarze bardzo chcieli wygrać to spotkanie przed własną publicznością, lecz było widać, że mecz z Naki kosztował ich wiele sił. I to zmęczenie skrzętnie wykorzystała Tęcza wygrywając spotkanie 3:1.

Drugi półfinał od początku pokazał, że nic nie dzieję się z przypadku. Driżyna Naki Olsztyn od pierwszych minut przeszła do ataku, czego efektem były 3 kolejno strzelane bramki przez Olka Kubickiego, Wiktora Rutkowskiego i Daniela Wilińskiego. W końcówce meczu zawodnicy z Korsz wykorzystali rozluźnienie w szykach obronnych Naki i ustalił wynik meczu na 3:1.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły MKS Korsze i gospodarz turnieju - Polonia 07 Lidzbark Warmiński, mecz był bardzo szybki i zacięty, a obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Wynik meczu do ostatnich sekund był sprawą otwartą, a miejscowi kibice liczyli, że młody zespół gospodarzy poradzi sobie z KMS Korsze.
Nieoczekiwanie to właśnie chłopcy z Korsz wyszli zwycięsko z tego pojedynku i wygrywając 3:2 zajęli w całym turnieju III miejsce.

Mecz finałowy pomiędzy zespołami Naki 07 a Tęczą Biskupiec to pojedynek dwóch rywali, którzy nie chcieli wygrać w regulaminowym czasie - szczególnie podopieczni trenera Sułkowskiego. Na początku optyczną przewagę mieli zawodnicy z Olsztyna, którzy strzelili gola po strzale Miłosza Jachimowicza wychodząc na prowadzenie. W dalszej części tego spotkania zawodnicy Naki nie byli już w stanie pokonać bramkarza Tęczy, natomiast bramkarz Naki Michał Tyszka dzielnie bronił dostępu do swojej bramki. W jednej z akcji zespół z Biskupca wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych Naki i strzelił bramkę doprowadzając do remisu. Wynik meczu, mimo jeszcze kilku sytuacji bramkowych, nie uległ zmianie, a o zwycięstwie w całym turnieju miały zdecydować rzuty karne.

Pierwsi do strzelania karnych podeszli zawodnicy Tęczy Biskupiec, po dwóch seriach żaden z zawodników nie pomylił się przy wykonywaniu rzutów karnych. W trzeciej serii bramkarz Naki Michał Tyszka obronił strzał zawodnika z Biskupca, więc Naki miało szansę rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Do piłki podszedł Miłosz Jachimowicz, lewonożny zawodnik zespołu z Olsztyna uderzył jak z „armaty”, ale trafił w słupek. Stan rywalizacji nadal był 2:2.

Kolejne dwie serie nie dały zwycięstwa żadnej z drużyn, a na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4. W szóstej serii znowu w bramce dał znać o sobie Michał Tyszka, broniąc już drugiego karnego. Kolejny raz zespół z Olsztyna stanął przed szansą na wygranie całego turnieju. Trener Sułkowski w bój posłał Michała Tyszkę, który celnym strzałem dał zwycięstwo i tym samym stał się bohaterem zespołu Naki 07 Olsztyn i najlepszym - jak się później okazało - bramkarzem turnieju Polonia Winter Cup.

Skład zespołu Naki 07: Artur Wasilewski (kapitan), Michał Tyszka(bramkarz), Mateusz Sul (bramkarz), Miłosz Jachimowicz, Olek Kubicki, Daniel Wiliński, Igor Kozubowski, Patryk Chylak, Wiktor Rutkowski, trener Dariusz Sułkowski

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Naki 07 Olsztyn
2. Tęcza Biskupiec
3. MKS Korsze
4. Polonia 07 Lidzbark Warmiński
5. Sdushor 5 Kaliningrad
6. Polonia 08 Lidzbark Warmiński
7. Bałtyckie Lwy Kaliningrad
8. Mały Piłkarz Jonkowo
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl