Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Michał Odziemczyk | 2016-12-07 15:21 | Rozmiar tekstu: A A A
Z udziałem olsztyńskiej nauczycielki

Godzina Kodowania w nidzickiej podstawówce

Olsztyn24
Godzina Kodowania w nidzickiej podstawówce (fot. mat. pras. | Więcej zdjęć »
Jolanta Okuniewska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka „nauczycielskiego Nobla” Global Teacher Prize 2015 była dzisiaj (7.12) gościem specjalnym lekcji pokazowej „Mistrzów Kodowania”, zorganizowanej w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy. Lekcję zorganizowano w ramach w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej i inicjatywy „Godzina kodowania”.

„Godzina Kodowania” to jedna z najpopularniejszych na świecie inicjatyw promujących edukację informatyczną, zapoczątkowana w USA i realizowana na całym świecie od 2013 roku. W tej edycji włączyła się w nią również Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy.

W ramach akcji została zorganizowana lekcja pokazowa z udziałem m.in. Jolanty Okuniewskiej. W czasie lekcji uczniowie placówki pod okiem nauczycielki Brygidy Dębińskiej zaprezentowali umiejętności zdobyte wcześniej w ramach programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”.
R E K L A M A
banner
„Mistrzowie Kodowania” to największy polski projekt upowszechniający naukę programowania na wszystkich etapach edukacji. Program posiada patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy uczestniczy w Programie od września 2015. W maju szkoła otrzymała od organizatorów programu kilkanaście nowoczesnych tabletów, dzięki którym uczniowie mogą m.in. korzystać z aplikacji edukacyjnych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl