Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2016-12-07 16:33 | Rozmiar tekstu: A A A
Otwarte Drzwi Do Kultury

Trzy spotkania na Warmii i Mazurach za nami

Olsztyn24
Otwarte Drzwi Do Kultury (fot. K. Rainka) | Więcej zdjęć »
Pod koniec listopada mieszkańcy Warmii i Mazur mogli korzystać z bezpłatnych warsztatów i projekcji filmów w ramach projektu Otwarte Drzwi Do Kultury, realizowanego przez Fundację Legalna Kultura. Projekt zawitał do Braniewa, Morąga i Żabiego Rogu. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy, a ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko do Wirtualnej Rzeczywistości. Partnerem projektu był Media Markt.

Otwarte Drzwi Do Kultury to projekt stworzony przez Fundację Legalna Kultura, skierowany do lokalnych społeczności w mniejszych miejscowościach. Hasło przewodnie projektu – Bądźmy wszyscy w kulturze – doskonale oddaje jego ideę. Realizowany jest w formule kina objazdowego, obejmującego bezpłatne projekcje filmów bądź spektakli teatralnych, połączone z warsztatami z zakresu edukacji filmowej, prawa autorskiego, legalnych źródeł kultury i ich dostępności w sieci.

Legalnie i bezpiecznie
R E K L A M A
banner
Uczestnicy warsztatów – uczniowie i nauczyciele - mogli dowiedzieć się między innymi czym są Legalne Źródła Kultury i jak z nich korzystać – czyli skąd, zgodnie z prawem, można pobrać zdjęcia, lektury, muzykę, a nawet jak wybrać się na wirtualną wycieczkę po muzeum.

Podczas spotkań wiele mówiono również na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Materiały dotyczące tych zagadnień przygotował partner projektu – Media Markt, a wykłady poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR).

- Cyfrowa rzeczywistość to nie tylko maszyny. To także nowy sposób korzystania z kultury, która dzięki komputerom stała się ważną częścią naszej codzienności – mówi Andrzej Sobolik, Członek Zarządu/Dyrektor Zarządzający siecią Media Markt. – To dlatego w naszych sklepach działy z kulturą są równie ważne, jak działy z urządzeniami. Wierzymy, że najprostszą drogą do bezpieczeństwa w sieci jest świadome korzystanie z jej zasobów – dlatego zaangażowaliśmy się we współpracę z Fundacją Legalna Kultura.

W Wirtualnej Rzeczywistości

Media Markt zapewnił również wszystkim chętnym mieszkańcom wyjątkową możliwość skorzystania z Wirtualnej Rzeczywistości, którą dostarczył Samsung. Wirtualna Rzeczywistość oferuje unikalne wrażenia – zakładając specjalne gogle, zyskuje się poczucie całkowitego „wejścia” w cyfrowy świat. Wszyscy, którzy zdecydowali się skorzystać z Wirtualnej Rzeczywistości, mogli poczuć się jak na safari w Afryce, popłynąć łodzią w dalekowschodnim kraju, przeżyć spotkanie z dinozaurem czy też odbyć niesamowitą wędrówkę po przestrzeni kosmicznej. Emocje były ogromne!

Z D J Ę C I A
AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl