Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2016-12-14 09:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny olsztyński zabytek wyposażony w iluminację

Olsztyn24
Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela (fot. Marcin Kierul)
Olsztyn z uwagi na swoje położenie i walory przyrodnicze jest miastem niezwykle malowniczym. Krajobraz stolicy regionu wzbogacają również zabytki. Chcąc podkreślić unikatowość i piękno zabytkowych budowli, miasto wykorzystuje systemy świetlne, dzięki którym budynki zyskują nowe, atrakcyjne oblicze.

- Dokładamy starań, aby miasto Olsztyn zachwycało swoim wyglądem zarówno mieszkańców, jak i turystów - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Iluminacje pozwalają spojrzeć na zabytki z innej perspektywy, tworząc przy okazji niezwykle efektowny nocny widok Olsztyna.

Olsztyn wzbogacił się o nowe punkty świetlne iluminowanych budowli. Dodatkowego blasku dodano kościołowi pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, przy ul. Kromera (kiedyś „Garnizonowy”).  
R E K L A M A
banner
- Projekt rozpoczął się w 2015 roku - tłumaczy doradca prezydenta ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej Karol Więckowski. - Podczas I etapu przedsięwzięcia podświetlone zostały tylko wieże zabytkowej budowli. Pod koniec listopada bieżącego roku zakończono budowę iluminacji pozostałych elementów bryły kościoła.

Autorem projektu światła jest prof. dr hab. inż. Wojciech Żagan, kierownik Zakładu Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej. Budowę iluminacji wykonał Elektroinstal Sp. z o.o. z Olsztyna pod nadzorem Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Uroczyste włączenie instalacji odbędzie się w piątek (16 grudnia), o godzinie 18.00. Symboliczne wydarzenie poprzedzi msza święta odprawiona z udziałem Metropolity Warmińskiego księdza arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

Olsztyn
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl