Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./k | 2016-12-16 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A
W Galerii Amfilada MOK

Przegląd Prac Członków Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi

Olsztyn24
Wernisaż w Amfiladzie (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
37. doroczny Przegląd Prac Członków Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (16.12) w Galerii Amfilada MOK.

Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” to działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie grupa twórcza, skupiająca plastyków amatorów z miasta i regionu. Powstał 14 grudnia 1979 roku z inicjatywy Anny i Wiesława Rogalskich przy Miejskim i Międzyzwiązkowym Domu Kultury w Olsztynie. Obecnie, od 1999 roku, prezesem klubu jest Krystyna Sól. W sierpniu 2006 roku Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” został zarejestrowany jako stowarzyszenie.

Klub skupia blisko 60 osób uprawiających różne dziedziny sztuki. Średnia wieku członków wynosi nieco ponad 60 lat. Są to ludzie w większości z wyższym wykształceniem, którzy zawodowo zajmowali się pracami często bardzo odległymi od plastyki. Chęć tworzenia przyczyniła się do realizacji marzeń z czasów młodości. Corocznie w Galerii Spichlerz MOK odbywają się przeglądy dokonań plastycznych artystów amatorów. Ich twórczość prezentowana jest także na licznych wystawach i konkursach w całym kraju. Wielu współpracuje z muzeami, a także prowadzi zajęcia warsztatowe.
R E K L A M A
banner
Ekspozycję można oglądać do 22 stycznia przyszłego roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl