Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2016-12-21 23:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Szaliki piłkarskie pasją Piotra Bojarskiego

Olsztyn24
Wernisaż wystawy szalików klubowych w Muzeum SPortu w Olsztynie (fot. Tomasz Lenkiewicz) | Więcej zdjęć »
W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbył się dzisiaj (21.12) wernisaż wystawy szalików piłkarskich klubów Europy. Właścicielem tych ciekawych zbiorów jest Piotr Bojarski – doktorant  historii Uniwersytetu Warmińskiego-Mazurskiego w Olsztynie.

Piotr Bojarski już blisko dwadzieścia lat interesuje się piłką nożną, jest jej wielkim fanem. Od 2011 roku kolekcjonuje szaliki klubowe. Gromadzenie ich stało się jego wielką pasją.

Podczas spotkania pan Piotr opowiedział jak zdobywa szalików. Nie polega to na zwykłym kupowaniu w Internecie. Z każdym szalikiem związana jest oddzielna historia czy też okazja. Nabywanie ich wiąże się z wycieczkami po Europie jego, rodziny i przyjaciół. Piotr woli zamiast pocztówek, sms-ów lub pamiątek od znajomych dostać po prostu szalik klubowy drużyny z odwiedzanego miasta.
R E K L A M A
banner
Zamiłowaniem do futbolu zaraził go dziadek i po części mama. Razem z nią jeżdżą na mecze lub oglądają je w TV. Jak twierdzi Piotr: „Mama jest świetnym kibicem i poza tym doskonale zna się na piłce nożnej”.

Ulubionym klubem Piotra, jak przystało na olsztynianina, jest oczywiście „Stomil” Olsztyn.

Do wernisażu włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna – PLANETA 11. Jacek Smółka – kierownik biblioteki – przyniósł do muzeum ponad 40 książek o tematyce sportowej, oczywiście wszystkie dotyczyły piłki nożnej. Książki te można wypożyczyć pogłębiając swoją wiedzę o sporcie i futbolu.

Muzeum Sportu jest doskonałym miejscem na propagowanie zainteresowań związanych ze sportem. Zbliżają się ferie zimowe i to będzie wspaniała okazja, by opowiedzieć młodzieży szkolnej o pasji Piotra Bojarskiego i być może zarazić nią uczniów odwiedzających muzeum. 

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl