Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2016-12-21 23:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Szaliki piłkarskie pasją Piotra Bojarskiego

Olsztyn24
Wernisaż wystawy szalików klubowych w Muzeum SPortu w Olsztynie (fot. Tomasz Lenkiewicz) | Więcej zdjęć »
W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbył się dzisiaj (21.12) wernisaż wystawy szalików piłkarskich klubów Europy. Właścicielem tych ciekawych zbiorów jest Piotr Bojarski – doktorant  historii Uniwersytetu Warmińskiego-Mazurskiego w Olsztynie.

Piotr Bojarski już blisko dwadzieścia lat interesuje się piłką nożną, jest jej wielkim fanem. Od 2011 roku kolekcjonuje szaliki klubowe. Gromadzenie ich stało się jego wielką pasją.

Podczas spotkania pan Piotr opowiedział jak zdobywa szalików. Nie polega to na zwykłym kupowaniu w Internecie. Z każdym szalikiem związana jest oddzielna historia czy też okazja. Nabywanie ich wiąże się z wycieczkami po Europie jego, rodziny i przyjaciół. Piotr woli zamiast pocztówek, sms-ów lub pamiątek od znajomych dostać po prostu szalik klubowy drużyny z odwiedzanego miasta.
R E K L A M A
banner
Zamiłowaniem do futbolu zaraził go dziadek i po części mama. Razem z nią jeżdżą na mecze lub oglądają je w TV. Jak twierdzi Piotr: „Mama jest świetnym kibicem i poza tym doskonale zna się na piłce nożnej”.

Ulubionym klubem Piotra, jak przystało na olsztynianina, jest oczywiście „Stomil” Olsztyn.

Do wernisażu włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna – PLANETA 11. Jacek Smółka – kierownik biblioteki – przyniósł do muzeum ponad 40 książek o tematyce sportowej, oczywiście wszystkie dotyczyły piłki nożnej. Książki te można wypożyczyć pogłębiając swoją wiedzę o sporcie i futbolu.

Muzeum Sportu jest doskonałym miejscem na propagowanie zainteresowań związanych ze sportem. Zbliżają się ferie zimowe i to będzie wspaniała okazja, by opowiedzieć młodzieży szkolnej o pasji Piotra Bojarskiego i być może zarazić nią uczniów odwiedzających muzeum. 

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl