Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-12-23 15:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Trwa plebiscyt na świetlną stolicę Polski

Olsztyn24
Świąteczna iluminacja Olsztyna
Ruszyła akcja Świeć się z Energą, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce.

Dekorowanie przestrzeni miast stało się już tradycją. O magii świąt przypominają przystrojona choinka, świetliste instalacje i ozdoby, które umilają przechodniom miejską przestrzeń, a także stają się powodem do dumy mieszkańców. Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć.

W ramach akcji Świeć się z Energą wybierana jest „Świetlna stolica Polski”. Olsztyn z pewnością może pochwalić się iluminacjami świąteczno-jarmarkowymi. Miasto zachęca więc do udziału w plebiscycie i przesyłania zdjęć olsztyńskich dekoracji świątecznych.
R E K L A M A
banner
Każdy może pokazać piękno świątecznego Olsztyna. Wystarczy tylko wejść na stronę organizatora, dodać zdjęcie przedstawiające rozświetlone miasto, zaznaczyć opcję „Świetlna stolica Polski”, i tym samym zgłosić Olsztyn do plebiscytu. Jeżeli miasto już kandyduje, dodatkowe zdjęcia zasilą jego społecznościową galerię. Nagrodami dla „Świetlnej stolicy Polski” jest sprzęt AGD, który trafi do miasta, a następnie do potrzebujących.

Poza konkursem miast w ramach akcji organizowany jest również indywidualny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich - zarówno pasjonatów - amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród o łącznej wartości 50 tys. zł.

Czy Olsztyn zostanie najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce przekonamy się niebawem. Z pewnością jest miastem znakomicie oświetlonym o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

W 2015 roku otrzymaliśmy tytuł „Najlepiej oświetlonej Gminy i Miasta 2015”. Wyróżnienie przyznano za oświetlenie ulic w ramach projektu: Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego oraz za oświetlenie zrealizowane w ramach projektu Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym. Komisja podkreśliła wysoką jakość zrealizowanej inwestycji, jej duży zasięg oraz zastosowanie automatyki, która dodatkowo ogranicza zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu niezbędnych parametrów oświetleniowych i komfortu widzenia.

Warto też wspomnieć, że Gmina Olsztyn była kilkukrotnym laureatem poprzednich edycji konkursu:

2014r. - II nagroda za oświetlenie Parku Centralnego
2013r. - I nagroda za oświetlenie terenów rekreacyjnych w strefie przedsiębiorczości z wykorzystaniem innowacyjnego, energooszczędnego sterowania poziomem oświetlenia
2011r. - I miejsce w kategorii Oświetlenie okazjonalne za oświetlenie i iluminację II Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl