Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-01-16 16:40 | Rozmiar tekstu: A A A
Zebrano ponad 10 tys. zł

Rekordowa Orkiestra w Dywitach

Olsztyn24
25. Finał WOŚP w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy gminy Dywity zebrali w niedzielę ponad 10 tys. zł. To absolutny rekord w historii dywickich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Takiego oblężenia Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach chyba jeszcze nie przeżywał w historii organizowanych finałów WOŚP.

– Podczas trzygodzinnej imprezy sala widowiskowa cały czas była pełna – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity. – Pojawiło się sporo nowych twarzy, których nie znamy z naszej codziennej działalności. To świadczy o wielkiej mobilizacji mieszkańców gminy, którzy chcieli pokazać swoje wsparcie dla WOŚP i idei pomocy dzieciom oraz seniorom.
R E K L A M A
banner
Podczas finału nie zabrakło wzruszających chwil, pięknych występów artystycznych, czy udanych licytacji fantów przekazanych przez mieszkańców, znane osoby i instytucje. Wśród fantów, które uzyskały najwyższą cenę wymienić można lot szybowcem (wylicytowany za 800 zł), lot motolotnią (500 zł), czy koszulka z podpisem Mameda Chalidowa (270 zł). Jednak były i tak wzruszające fanty podarowane przez mieszkańców, jak własnoręcznie zrobione lizaki, czy czapki wykonane na drutach przez starszą panią.

- Z samych licytacji udało się zebrać około 6 tysięcy złotych – mówi Jagoda Orzołek, która prowadziła licytacje.

Gdy do tego dodamy gotówkę wrzucaną do czterech puszek, to ostateczna kwota dywickiej zbiórki wyniosła rekordową sumę 10 842,30 zł!

– To absolutny rekord! – cieszy się Aneta Fabisiak-Hill.

W czasie dywickiego finału nie zabrakło też bezpośredniego łączenia z zaprzyjaźnionym Edynburgiem, gdzie również działał sztab WOŚP. Na scenie wystąpili mali i duzi artyści: Just Dance, Dance Nation, Zespół „Cantemus”, Studio Piosenki GOK, Orkiestra „Melofani”, Jeff Tylor i Trev Hill, wspaniały pokaz dali strażacy z OSP Kieźliny, był Dr. Selfie i Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

Napracowali się też wolontariusze, czyli przedszkolaki z Dywit, pracownicy GOK, Drużyna Harcerska „Antidotum”, a ręce do pracy na rzecz WOŚP zgłosiło też Koło Emerytów i Rencistów z Dywit! Udaną imprezę w Dywitach zakończyło „światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Dywity zagrały jak zawsze w ramach olsztyńskiego Sztabu WOŚP.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl