Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-18 15:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Museum Sielfie Day po raz pierwszy w Olsztynie

Olsztyn24
Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, jako jedna z pierwszych instytucji muzealnych w Polsce przystąpiła dzisiaj (18.01) do międzynarodowej akcji Muzeum Selfie Day. W godzinach 10-16 można było wejść za darmo do sal wystawienniczych w olsztyńskim zamku i zrobić sobie fotografię autoportretową z dowolnym dziełem sztuki.  

- Muzeum Selfie Day to bardzo młoda akcja, po raz pierwszy organizowana w Olsztynie, której celem jest promowanie sztuki wysokiej - mówi Agata Grzegorczyk-Wosiek z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. - Pierwszy raz akcję zorganizowano w 2014 roku, a w Polsce jako pierwsze do akcji, w ubiegłym roku, przystąpiło Muzeum Narodowe w Krakowie. Oglądając efekty tego, co zrobiło krakowskie muzeum doszliśmy do wniosku, że może to być ciekawa propozycja, głównie dla młodzieży, która pokazuje muzeum w trochę innym świetle, takim bardziej „swojskim” dla tej grupy odbiorców sztuki. Niby muzeum, ale odbierane w taki sposób, który dla współczesnego młodego człowieka jest bardziej „strawny”.

Selfie można było wykonać z każdym eksponatem. Muzealnicy przygotowali także bogaty zestaw rekwizytów, które dodatkowo mogły urozmaicić fotografie. Ci, którzy mieli problem z wyborem tła do swojego selfie, mogli skorzystać z podpowiedzi muzealników, którzy wyeksponowali osiem obiektów, głównie portretów, najlepiej nadających się na tło fotografii.
R E K L A M A
banner
- Akcja ma służyć promocji zbiorów muzealnych - dodaje Agata Grzegorczyk-Wosiek. - Powinna zaciekawiać, pokazać to, co u nas w muzeum się znajduje, a to ma być zachętą, żeby do muzeum przyjść, zobaczyć eksponaty i w końcu zrobić sobie zdjęcie z dziełem sztuki. To też będzie służyło dalszej promocji muzealnych zbiorów, bo jeżeli te zdjęcia trafią do sieci internetowej, to one również będą niosły ze sobą treść muzealną, czyli te nasze portrety, czy rzeźby, które ciągle w tle selfie będą się przewijać.

Z dzisiejszą akcją w Muzeum Warmii i Mazur wiąże się też zorganizowany przez muzealników konkurs na najciekawsze selfie. By wziąć udział w konkursie trzeba wysłać fotografię na adres poczty elektronicznej wydawnictwa@muzeum. olsztyn.pl albo wrzucić zdjęcie na stronę facebookową muzeum. Złożona z pracowników muzeum komisja oceni nadesłane fotografie i autorom najlepszych przyzna nagrody.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl