Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-01-25 18:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkoły wchodzą na wyższy poziom kształcenia

Olsztyn24
Mariusz Badura, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
III Liceum Ogólnokształcące, VI Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie zrealizują projekty mające na celu podniesienie kompetencji i kwalifikacji uczniów oraz nauczycieli. Podczas dzisiejszej (25.01) XXXII sesji Rady Miasta przyjęto uchwały zatwierdzające projekty mające na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej tych trzech olsztyńskich placówek.

- Projekty, z których już niebawem skorzystają uczniowie, to przede wszystkim zasługa pracy oraz zaangażowania dyrektorów i pracowników szkół - mówił podczas sesji Mariusz Badura, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Z pewnością będziemy wspierać ich w realizacji planów.

Technologie informacyjno-komunikacyjne oraz informatyczne to narzędzia, których znajomość może zwiększyć szanse na rynku pracy. Swoją wiedzę w tym zakresie poszerzać będą uczniowie i nauczyciele III LO w ramach projektu „e-LO3”. Zespół Szkół  Ogólnokształcących nr 6 zrealizuje natomiast projekt „Szóstka szkoła na szóstkę”. Uczniowie podniosą swoje kompetencje w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki oraz języków obcych. Sposobem na zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów Zespołu Szkół Budowlanych będzie wyposażenie ich w dodatkowe kwalifikacje zawodowe w ramach kursów i szkoleń wybranych w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami. Wszystko to w ramach projektu „Inteligentne specjalizacje szansą na sukces”.
R E K L A M A
banner
Szkoły napisały program i zgłosiły swoje pomysły w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie otrzymały dofinansowanie na ich realizację. Fundusze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl