Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-01-26 16:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Sesja w Gołdapi z marszałkiem

Olsztyn24
Sesja Rady Miasta w Gołdapii | Więcej zdjęć »
W czwartek (26.01) na sesji Rady Miejskiej w Gołdapi gościł marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Samorządowcy podsumowali dotychczasową współpracę. Była również okazja do rozmowy o inwestycjach unijnych i podpisania wstępnych umów na niektóre projekty.

– Zmiany zachodzące w Gołdapi są dobrym przykładem, który wykracza daleko poza region – mówił marszałek Brzezin. – Przykładem na to, jak spójna strategia konsekwentnie realizowana przez lata może odmienić oblicze miasta. Dzięki kolejnym projektom miasto i gmina Gołdap stają się coraz bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjnym uzdrowiskiem. Dzięki temu polepsza się również krajobraz społeczny.

Podpisywane dzisiaj dokumenty dotyczą trzech projektów, które będą współfinansowane ze środków zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020. Za 6,5 mln zł urządzone zostanie nabrzeże jeziora Gołdap, rozbudowany i wyposażony Dom Kultury, powstanie też pracownia garncarska dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie tych inwestycji wyniesie 4,6 mln zł.
R E K L A M A
banner
– Obecnie Gołdap czeka łącznie wsparcie unijne w wysokości 22 mln zł – mówił burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. – Współpraca samorządowa pozwala nam poprawiać warunki życia mieszkańców, bo taki cel zawsze mają nasze przedsięwzięcia.

Już wkrótce za europejskie pieniądze rozbudowane zostaną parki kinezyterapeutyczny i zdrojowy, powstanie również ścieżka łącząca oba parki. Całość kosztować będzie niemal 8,4 mln zł, z czego 7,1 mln to dofinansowanie unijne.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl