Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-02-11 01:02 | Rozmiar tekstu: A A A

XIII Bal Charytatywny na rzecz szpitala dziecięcego

Olsztyn24
Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Szpitala Dziecięcego rozpoczęli bal śpiewająco! | Więcej zdjęć »
Po raz trzynasty olsztyńska restauracja Zakątki Europy w piątkowy (10.02) wieczór powitała uczestników Balu Charytatywnego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Bale charytatywne na rzecz WSSD organizuje składające się już z kilkudziesięciu osób Towarzystwo Przyjaciół Szpitala Dziecięcego. Dochody z balów zasilają konto szpitala i są przeznaczone na zakupy sprzętu medycznego lub inwestycje służące małym pacjentom szpitala.

W poprzednich latach dochód z balów przeznaczany był m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Okulistycznego, specjalistycznych narzędzi dla Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, wyposażenia Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej, budowę i wyposażenie pokoi gościnnych czy wyposażenie przyszpitalnego placu zabaw. Celem tegorocznej zabawy jest zbiórka funduszy na zakup kardomonitora dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Źródła przychodów podczas balów są różnorakie. Już na początku imprezy do specjalnej urny trafia darowizna właścicieli restauracji Zakątki Europy, którzy wrzuca tam połowę wartości biletów wstępu na bal. W tym roku było to 3200 złotych! Potem organizowane są aukcje, loterie i konkursy. Wśród fantów przeważają dzieła sztuki, ale nie brakuje też przeróżnych voucherów, wydawnictw książkowych, albumów, zaproszeń, ale także telewizorów, sprzętu AGD, rowerów, żywności i przeróżnych drobnych bibelotów. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Tak było i tym razem.
R E K L A M A
banner
Licytacje, konkursy i loterie fantowe to tylko fragment balu. Przede wszystkim uczestnicy imprezy bawią się. Dzisiaj tradycyjnie już do tańca grała Kapela Jakubowa. Entuzjastycznie przyjęty został też krótki, ale dynamiczny występ Fest Kapeli specjalizującej się w muzyce biesiadnej i tańcach ludowych.

Bal charytatywny to nie jedyna w tym roku inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Szpitala Dziecięcego wspierająca tę placówkę. Już w najbliższy czwartek w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie odbędzie się koncert Krzysztofa Daukszewicza. Dochód z koncertu również zasili konto olsztyńskiego szpitala dziecięcego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~tokyo / 2017-02-11 13:41
Świetna impreza. Pan Robert jak zwykle niezawodny, prowadzenie balu pierwsza klasa. No i na balu można było odetchnąć od lokalnej polityki, nie było (na szczęście) tłumu marszałków województwa, rektorów itp
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XIII Bal Charytatywny na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie (1)

11-02-2017

image galeria
XIII Bal Charytatywny na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie (2)

11-02-2017

image galeria
XIII Bal Charytatywny na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie (3)

11-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl