Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Konrad Krzysztof | 2017-02-12 12:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Nagrody dla gospodarczych patriotów

Olsztyn24
Gala Kosynierzy Przedsiębiorczości w Olsztynie (fot. mat. prasowy) | Więcej zdjęć »
W piątek (10.02) w 98. rocznicę I posiedzenia Sejmu Niepodległej Polski, w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, odbyła się V Gala Przedsiębiorczości „Kosynierzy Przedsiębiorczości”. Gala poprzedzona została spotkaniem gospodarczym z udziałem prezesa BCC Marka Goliszewskiego i marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Olsztyńską Lożę BCC i Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, w obecności przedsiębiorców regionu wręczono pierwsze certyfikaty Szkoły Przedsiębiorczej. Otrzymały je placówki oświatowe, które w procesie dydaktycznym szczególną uwagę przykładają do zasad przedsiębiorczości. Certyfikaty otrzymały: Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Olsztynie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie i Zespół Szkół w Rogóżu, w gminie Lidzbark Warmiński.

Podczas gali tytułem „Kosyniera Przedsiębiorczości” zostali nagrodzeni przedsiębiorcy, którzy reprezentują wyłącznie polski kapitał, w prowadzonej działalności gospodarczej osiągają sukcesy, i którym nieobca jest wrażliwość społeczna. Laureaci wyróżnienia utożsamiają współcześnie patriotyzm kosynierów, rozumiany, jako oddolny poryw ku lepszemu bytowi, realizowany nie poprzez wielkie przedsięwzięcia, ale drobne działania, na co dzień, które służą rozwojowi kraju.
R E K L A M A
banner
Laureatami Kosyniera 2017 zostali:

» Marcin Burza, firma Res Energy,
» Grzegorz Olszewski, firma GO Leasing,
» Adam Krynicki, firma Krynicki Recyling,
» Skalmowski Grzegorz, firma Snails Garden,
» Piotr Dorosz, firma Wenglorz,
» Katarzyna Wojarska-Aleksiejuk, Piotr Aleksiejuk, Kancelaria prawna Wojarska Aleksiejuk Lechowicz.

Tytuł otrzymał też wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski za stwarzanie dobrego klimatu dla inwestycji gospodarczych w gminie Kurzętnik.

Tytuł Naczelnika Przedsiębiorczości otrzymał Prezes BCC Marek Goliszewski.

Gwiazdą wieczoru był francuski kompozytor Philip de Canck, twórca Requiem Gotyckiego. Muzyka wspierali Joanna Dove oraz Krzysztof „Zawias” Zawistowski, gitarzysta Art-Rock.

Honorowy patronat nad wydarzeniem roztoczył marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin i Ministerstwo Rozwoju.

Organizatorami Gali byli Olsztyńska Loża BCC, Związek Piłsudczyków RP Oddział Olsztyński, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Grupa Szynaka-Meble. Wydarzeniu partnerowali: Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Warmińsko-Mazurski, Wydział Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Olsztyn-Dobra Energia, Centrum Obsługi Inwestorów Eksporterów, PKO Bank Polski, Piekarnia Tyrolska, Cukiernia Złoty Klucz, Firma Dachland.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl