Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-02-13 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd województwa negocjuje Kontrakt Terytorialny

Olsztyn24
Na pieniądze czeka m.in. olsztyński zamek
Ekspozycja reliktów średniowiecznej fortyfikacji Olsztyna oraz dostosowanie budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku do całorocznego funkcjonowania to dodatkowe projekty, o których finansowanie zabiega samorząd województwa. Trwają negocjacje nad kształtem Kontraktu Terytorialnego dla województwa warmińsko-mazurskiego.

– W tym momencie najważniejsze jest, byśmy zgodzili się co do inwestycji z zakresu kultury – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Konkursy dla tych projektów w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko ruszają już w kwietniu, a przedsięwzięcia zapisane w Kontrakcie Terytorialnym będą miały 20 proc. preferencji przy ocenie wniosków. To oznacza, że będą uprzywilejowane do otrzymania dofinansowania.

Wśród projektów kulturalnych, które od początku widniały na liście przedsięwzięć kluczowych dla regionu i ubiegających się o finansowe wsparcie z budżetu państwa, są rewitalizacje zamków w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim oraz fromborskiej katedry, a także remont elbląskiego Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Teatru im. Aleksandra Sewruka.
R E K L A M A
banner
– Wszystkie te przedsięwzięcia z zakresu kultury zapisane wcześniej w kontrakcie dla naszego województwa zostały zaakceptowane przez rząd – powiedziała Lidia Wójtowicz, dyrektor departamentu polityki regionalnej. – To dobra wiadomość i zielone światło do aplikowania w konkursach.

Z propozycją zmian zapisów dokumentu wyszło Ministerstwo Rozwoju. W poniedziałek 13 lutego zarząd województwa i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego przygotowali stanowisko oceniające propozycje rządu. Negocjacje są okazją do uporządkowania spraw związanych z projektami, z których się wycofano, zagospodarowania powstałych w ten sposób oszczędności na nowe przedsięwzięcia, a także uzupełnienia niektórych projektów o dodatkowe elementy.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl