Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-09-12 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Zarząd województwa chce dodatkowego wsparcia dla dwóch kolejnych instytucji w ramach Kontraktu Terytorialnego

Olsztyn24
Od lewej: Marszałek Gustaw Marek Brzezin i Zdzisław Fadrowski, dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji UM | Więcej zdjęć »
Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury – przedsięwzięcia z tej dziedziny mają szansę na dodatkowe dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Podczas dzisiejszego (12.09) spotkania z dziennikarzami w Urzędzie Marszałkowskim marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin zaprezentował plany województwa na zagospodarowanie dodatkowych środków.

Dotychczas w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego (umowie określającej cele i przedsięwzięcia priorytetowe mające istotne znaczenie dla kraju i województwa, zawartej pomiędzy Radą Ministrów a zarządem województwa w listopadzie 2014 roku) zapisanych było pięć przedsięwzięć w instytucjach kultury podlegających samorządowi województwa (kontrakt opiewa ogółem na 20 przedsięwzięć na liście podstawowej i 29 na warunkowej na kwotę - z dnia podpisania - 18,8 mld zł): we Fromborku, Lidzbarku Warmińskim, na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie oraz w Teatrze im. Aleksandra Sewruka i w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W związku z pojawieniem się możliwości uzyskania dodatkowego wsparcia ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 najistotniejszych przedsięwzięć z zakresu kultury, zarząd województwa zgłosił do objęcia Kontraktem Terytorialnym dwie kolejne instytucje. Są to Kanał Elbląski oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. 
R E K L A M A
banner
Projekty, jakie dotychczas nalazły się w kontrakcie (wartość szacunkowa ponad 108,8 mln zł):

» Pomnik historii „Frombork - zespół katedralny” - koncerwacja i restauracja XIV-wiecznego zespołu obronnego i katedralnego (lub wybranych obiektów wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych - projekt zintegrowany),

» Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - III etap,

» Rewitalizacja Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie - II etap,

» Rozbudowa i przebudowa oraz remont Teatru im. Sewruka oraz CSE „Światowid” w Elblągu.

Projekty, które miałyby zostać włączonedo kontraktu (wartość szacunkowa blisko 143,9 mln zł) :

» „Rozbudowa i przebudowa oraz remont budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku”,

» „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach: Jezioro Drużno-Miłomłyn, Miłomłyn-Zalewo, Miłomłyn-Ostróda-Stare Jabłonki - Etap II”,

» Uczytelnienie i ekspozycja reliktów średniowiecznych fortyfikacji Olsztyna (zgłoszony przez prezydenta Olsztyna),

» Adaptacja Biblioteki Elbląskiej - obiekt dziedzictwa kulturowego o potencjale turystycznym - etap I (zgłoszony przez prezydenta Elbląga).

Więcej na temat projektów w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Jadwiga_Misiak / 2016-09-14 10:15
Coś kiepska jestem z matematyki. "kontrakt opiewa ogółem na 20 przedsięwzięć na liście podstawowej i 29 na warunkowej na kwotę - z dnia podpisania - 18,8 mld zł" ma się nijak do kwot "Projekty, które miałyby zostać włączone do kontraktu (wartość szacunkowa blisko 143,9 mln zł)" łącznie z " Projekty, jakie dotychczas nalazły się w kontrakcie (wartość szacunkowa ponad 108,8 mln zł)". 252,7 miliona to jeszcze daleko do 18 miliardów złotych. Chyba, że koszty operacyjne pochłaniają resztę z tych 18-tu miliardów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja przedsięwzięć dot. Kontraktu Terytorialnego

»

12-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl