Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-09-12 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Zarząd województwa chce dodatkowego wsparcia dla dwóch kolejnych instytucji w ramach Kontraktu Terytorialnego

Olsztyn24
Od lewej: Marszałek Gustaw Marek Brzezin i Zdzisław Fadrowski, dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji UM | Więcej zdjęć »
Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury – przedsięwzięcia z tej dziedziny mają szansę na dodatkowe dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Podczas dzisiejszego (12.09) spotkania z dziennikarzami w Urzędzie Marszałkowskim marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin zaprezentował plany województwa na zagospodarowanie dodatkowych środków.

Dotychczas w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego (umowie określającej cele i przedsięwzięcia priorytetowe mające istotne znaczenie dla kraju i województwa, zawartej pomiędzy Radą Ministrów a zarządem województwa w listopadzie 2014 roku) zapisanych było pięć przedsięwzięć w instytucjach kultury podlegających samorządowi województwa (kontrakt opiewa ogółem na 20 przedsięwzięć na liście podstawowej i 29 na warunkowej na kwotę - z dnia podpisania - 18,8 mld zł): we Fromborku, Lidzbarku Warmińskim, na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie oraz w Teatrze im. Aleksandra Sewruka i w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W związku z pojawieniem się możliwości uzyskania dodatkowego wsparcia ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 najistotniejszych przedsięwzięć z zakresu kultury, zarząd województwa zgłosił do objęcia Kontraktem Terytorialnym dwie kolejne instytucje. Są to Kanał Elbląski oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. 
R E K L A M A
banner
Projekty, jakie dotychczas nalazły się w kontrakcie (wartość szacunkowa ponad 108,8 mln zł):

» Pomnik historii „Frombork - zespół katedralny” - koncerwacja i restauracja XIV-wiecznego zespołu obronnego i katedralnego (lub wybranych obiektów wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych - projekt zintegrowany),

» Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - III etap,

» Rewitalizacja Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie - II etap,

» Rozbudowa i przebudowa oraz remont Teatru im. Sewruka oraz CSE „Światowid” w Elblągu.

Projekty, które miałyby zostać włączonedo kontraktu (wartość szacunkowa blisko 143,9 mln zł) :

» „Rozbudowa i przebudowa oraz remont budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku”,

» „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach: Jezioro Drużno-Miłomłyn, Miłomłyn-Zalewo, Miłomłyn-Ostróda-Stare Jabłonki - Etap II”,

» Uczytelnienie i ekspozycja reliktów średniowiecznych fortyfikacji Olsztyna (zgłoszony przez prezydenta Olsztyna),

» Adaptacja Biblioteki Elbląskiej - obiekt dziedzictwa kulturowego o potencjale turystycznym - etap I (zgłoszony przez prezydenta Elbląga).

Więcej na temat projektów w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja przedsięwzięć dot. Kontraktu Terytorialnego

12-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl