Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-02-13 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

W Biskupcu rozegrano XX Turniej Brydża Sportowego

Olsztyn24
XX Turniej Brydżowy w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Najpopularniejszy w regionie turniej brydża sportowego – o Puchar Burmistrza Biskupca - organizowany przez Andrzeja Olczaka, miał swoją jubileuszowa edycję.

Turniej odbył się 12 lutego, tradycyjnie w restauracji Stara Kaflarnia. Tradycyjnie też przyciągnął dużą liczbę graczy – ponad osiemdziesięciu. Wśród nich Danuta Hocheker, mistrzyni świata w brydżu sportowym, od lat pomagająca w czasie turnieju zbierać pieniądze na rzecz opiekującego się niepełnosprawnymi dziećmi biskupieckiego koła PSONI.

- W całym województwie nie ma tak dobrych warunków do gry w brydża sportowego jak w Biskupcu – mówił Paweł Jarząbek, uczestnik turnieju, redaktor naczelny pisma „Świat Brydża”. – Tu rozgrywane są turnieje o randzie wojewódzkiej z największą frekwencją. Sprzyja temu atmosfera i dobra lokalizacja miasta. Do tego hojni sponsorzy, dzięki którym stół z nagrodami jest bogaty, oraz osoba Andrzeja Olczaka, który co roku zostawia tu mnóstwo serca.
R E K L A M A
banner
O Andrzeju Olczaku i jego żonie Ewie mówił również burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – To, że w Biskupcu od 20 lat zbierają się najlepsi brydżyści to niekwestionowana zasługa państwa Olczak. Jestem dumny, że wybrali Biskupiec na swoje miejsce do życia i szczęśliwy, że znaleźli tu przyjaciół gotowych w różny sposób pomagać im przy organizacji tego turnieju – mówił na otwarciu imprezy burmistrz Biskupca.

Jubileuszowa edycja Turnieju była właśnie okazją do podziękowania wszystkim, którzy na przestrzeni lat angażowali się w ich organizowanie. Specjalne statuetki i listy z podziękowaniami otrzymało kilkanaście osób. – Są to ludzie, którzy nigdy nie odmawiali mi pomocy. Mimo, że część sponsorów otwarcie przyznaje się, że nie dość, że nie umie to i nienawidzi grać w karty – ze śmiechem opowiadał Andrzej Olczak.

Zwycięzcami XX Jubileuszowego Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Biskupca zostali Krzysztof Pakuła i Marek Klepacki z Lidzbarka Warmińskiego. Drugie miejsce zajęli Zbigniew Rogowski i Roman Kierznowski, a trzecie - Henryk Borzym i Bernard Pszczoła. Mirosław Cichocki i Danuta Hocheker otrzymali nagrodę specjalną za czwarte miejsce.

Brydż sportowy jest grą, w której wszyscy gracze zaczynają z tym samym rozkładem kart. Do każdego stolika trafiają specjalnie potasowane talie kart. W ten sposób uczestnicy turnieju sprawdzają tylko swoje umiejętności, a nie szczęście - wyeliminowany jest czynnik losowy. O lokacie końcowej decyduje więc ilość punktów zdobytych z tych samych początkowy warunków.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl