Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./wb | 2017-02-15 22:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Ewą Bułgajewską-Grygiel o debiucie w roli poetki

Olsztyn24
Wojciech Ogrodziński i Ewa Bułgajewska-Grygiel | Więcej zdjęć »
W filii numer 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się dzisiaj (15.02) spotkanie z Ewą Bułgajewską-Grygiel, autorką debiutanckiego tomiku poetyckiego „Ucieczka Bezgrzesznej”. Wieczór poprowadził Wojciech Ogrodziński.

Ewa Bułgajewska-Grygiel z wyboru i zamiłowania jest nauczycielem polonistą. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Jej pierwszy wiersz ukazał się na łamach „Głosu Nauczycielskiego” w roku 1979.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku ściśle współpracowała z łódzkim Nauczycielskim Teatrem „Orfa”, czego efektem było wystawienie programu poetyckiego pt. „Nie ma zgody na śmierć poezji” z muzyką Jerzego Satanowskiego. W 2004 zajęła trzecie miejsce w konkursie o Wieżę Piastowską w Cieszynie.
R E K L A M A
banner
Autorka podczas spotkania opowiedziała m.in. o tym, jak doszło do wydania promowanego tomiku. Przez lata pisała do tzw. szuflady. Jednak, jako że obraca się w środowisku nauczycieli-pasjonatów różnych dziedzin kultury, było do przewidzenia, że przekonają ją do ujawnienia swojego talentu. Jak się okazuje, nie była to łatwa decyzja, ponieważ wiersze autorki oparte są na jej doświadczeniach życiowych i własnych przeżyciach, niekiedy traumatycznych.

Podczas spotkania autorka, a także prowadzący przeczytali kilka wierszy z tomiku. Nieliczna, ale wyrafinowana publiczność miała okazję porozmawiać z bohaterką wieczoru, nie tylko o poezji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z poetką Ewą Bułgajewską-Grygiel

16-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl