Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-02-16 12:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Katarzyna Bonda gościem Książnicy Polskiej

Olsztyn24
Katarzyna Bonda | Więcej zdjęć »
Książnica Polska obchodziła wczoraj (15.02) jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji do jej olsztyńskiej siedziby zaproszono miłośników literatury na spotkanie z pisarką Katarzyną Bondą.

Katarzyna Bonda jest autorką bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału jako pierwsza wprowadziła postać profilera - trylogia o psychologu policyjnym Hubercie Meyerze („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”). W 2014 roku zapoczątkowała „tetralogię żywiołów” o profilerce Saszy Załuskiej („Pochłaniacz” – POWIETRZE, „Okularnik” – ZIEMIA, „Lampiony” – OGIEŃ. W przygotowaniu: „Czerwony Pająk” - WODA). Autorka napisała również książki dokumentalne „Zbrodnia niedoskonała” i „Polskie morderczynie”. Jest założycielką szkoły pisania: www.maszynadopisania.pl

Podczas spotkania pisarka opowiedziała m.in. o procesie twórczym, historii znajomości z pierwszym polskim profilerem (na jego wiedzy i doświadczeniu oparła głównych bohaterów swoich książek), dlaczego zdecydowała się spalić Łódź, jaki ma stosunek do kreowanych przez siebie postaci i z jakiego powodu nie lubi się powtarzać. Odpowiedziała też na pytania publiczności dotyczące np. ulubionych zajęć, ponoszenia odpowiedzialności za napisane słowo i kogo widziałaby jako odtwórczynię roli Saszy w ekranizacji swoich powieści.
R E K L A M A
banner
Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Marek Książek / 2017-02-18 12:39
Co prawda przeczytałem tylko "Okularnika", który podobał się mi się tylko do połowy, tj. do około 400-setnej strony, ale żałuję, że w dniu spotkania nie zdążyłem wrócić do do Olsztyna.
~kEBIZ / 2017-02-17 14:13
Zrezygnowałam ze spotkania, bo pewnie jedyny mam wielce negatywną opinię o produkcjach tej pani i kilku jej podobnych, jak np Malanowska. Ocaliłem więc głowę, bo kto wygra z blondynką ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą (1)

»

15-02-2017

image
Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą (2)

»

15-02-2017

image
Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą (3)

»

15-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl