Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-02-19 14:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn rozpoczął obchody 544. urodzin Kopernika

Olsztyn24
544. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (10.02) mijają 544 lata od urodzin Mikołaja Kopernika - wielkiego astronoma, lekarza i ekonomisty. Z tej okazji w Olsztyńskim Planetarium rozpoczęły się zaplanowane na dwa dni rocznicowe uroczystości.

Dzisiaj od godz. 11. w progach planetarium wszystkich gości, przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Olsztyna, witał jubilat, w rolę którego wcielił się Jarosław Borodziuk - aktor olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Dla odwiedzających Olsztyńskie Planetarium przygotowało przedpremierowy pokaz filmu „Rosetta” oraz znany już z wyświetleń na kopule planetarium film „Zaczarowana rafa”. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, który przygotowała restauracja Laguna.

W programie na dzisiaj były również warsztaty plastyczne. Z przygotowanych przez planetarium materiałów można było wykonać model sputnika oraz sondy kosmicznej. Były też przygotowane kolorowanki o kosmicznej tematyce oraz zabawa w wystrzeliwanie wydmuchiwanym z ust powietrzem miniaturowych rakiet z papieru.
R E K L A M A
banner
Jutro drugi dzień rocznicowych obchodów w Olsztyńskim Planetarium, tym razem dedykowany dorosłym olsztynianom. Będą honorowi goście i okolicznościowe przemówienia. Będzie premiera spotu promującego znajdującą się na olsztyńskim zamku tablicę astronomiczną Mikołaja Kopernika, jedynego instrumentu wytworzonego rękami astronoma, który przetrwał do naszych czasów. Uczestnikom wydarzenia zaprezentowany zostanie też oficjalnie po raz pierwszy w Olsztynie film „Rosetta”

Nie zabraknie też Mikołaja Kopernika (w tej roli ponownie wystąpi Jarosław Borodziuk) i urodzinowego tortu.

Przy okazji przypomnijmy, że dzień 19 lutego to również rocznica otwarcia Olsztyńskiego Planetarium. Planetarium otwarto 19 lutego 1973 roku, w pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody 544. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w Olsztyńskim Planetarium

19-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl