Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-17 17:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Patrona obchodzono dzisiaj w III LO

Olsztyn24
Dzieło Kopernika czytała m.in. Danuta Gomolińska, dyrektor III LO | Więcej zdjęć »
W najbliższą niedzielę (19.02) będziemy świętować 554. urodziny wielkiego uczonego i najznamienitszego mieszkańca Olsztyna - Mikołaja Kopernika. Astronom jest patronem jednej z miejskich placówek oświatowych - III Liceum Ogólnokształcącego, dlatego też co roku w okolicy dnia jego urodzin, dla uczczenia jego pamięci i w uznaniu osiągnięć, społeczność szkolna obchodzi Dzień Patrona III Liceum Ogólnokształcącego. Tegoroczne obchody tego święta odbyły się dzisiaj (17.02) w sali sportowej mieszczącej się na Zatorzu szkoły.

W uroczystości udział wzięli uczniowie i kadra nauczycielska oraz zaproszeni specjalnie na tę okazję goście - m.in. prezydent miasta Piotr Grzymowicz, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego Jacek Szubiakowski, poeta i dziennikarz Marek Barański (absolwent III LO) oraz prezes olsztyńskiego oddziału PTTK Marian Jurak (emerytowany nauczyciel języka angielskiego w tej szkole).

Wzięli oni udział w uroczystym czytaniu fragmentów dzieła Mikołaja Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium”, które było głównym punktem obchodów. Uroczystość zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~WARMIAK / 2017-02-18 07:56
WIELKI SZACUNEK PANI DYREKTOR LICEUM! WSPANIAŁA OSOBA.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dzień Patrona III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

17-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl